Zaznacz stronę

Ile kosztuje konsultant ślubny?

“Konsultant ślubny cena”, to jedno z najczęściej sformułowań, które wpisują Pary Młodej szukając odpowiedzi na pytanie, czy mój budżet może uwzględnić dodatkowego usługodawcę na ślub. Generalnie, to ile kosztuje Wedding Planner zależy od wykonywanej usługi. Działam w branży ślubnej już kilka lat i miałam okazję pomagać Parom z bardzo zróżnicowanym budżetem ślubnym. Pary, które planowały przeznaczyć na organizację ślubu i wesela 40 000 zł, aż po takie dla których maksymalny budżet ślubny wynosił 500 000 zł. Nie jest prawdą, że na usługę konsultanta ślubnego mogą pozwolić sobie tylko zamożne Pary. Poniżej przedstawiam przykładowe pakiety, które oferuje większość konsultantów ślubnych, w tym również ja – Kurlovicz Wedding Planner.

Spis treści

Ile kosztuje konsultant ślubny
Ile kosztuje konsultant ślubny? / Kurlovicz Wedding Planner

Kompleksowa organizacja ślubu i wesela

Najczęściej taka usługa rozpoczyna się na poszukiwaniach odpowiedniej sali weselnej. Następnie zespołu / DJa, fotografa / kamerzysty i dobór całej reszty usługodawców. W pakiecie również uwzględniona jest koordynacja dnia ślubu i wesela. Wedding planner jest Waszym asystentem ślubnym, doradcą, prawnikiem a czasami psychologiem, na którego możecie liczyć w każdej sytuacji. Kompleksowa organizacja wesela zajmuje ok. 250-300 godzin. Bez pomocy eksperta, może Wam zająć znacznie więcej. 

Orientacyjny koszt kompleksowej organizacji ślubu i wesela: 6 000 – 10 000 zł

Częściowa organizacja ślubu i wesela

Przeważnie jest to usługa, gdzie Para Młoda ma do wyboru ok. 5-8 usług, np. organizacja noclegów dla gości, pomoc przy wyborze menu, organizacja papeterii ślubnej, wybór cukierni. Ta usługa również zawiera końcową koordynację dnia ślubu i wesela.

Orientacyjny koszt częściowej organizacji ślubu i wesela: 3 000 – 6 000 zł

Koordynacja dnia ślubu i wesela

Usługa tak naprawdę zaczyna się już na około tydzień wcześniej. Organizator ślubny jest odpowiedzialny za stworzenie szczegółowego scenariusza całej uroczystości, który później wysyła do wszystkich usługodawców, tak aby dzień ślubu przebiegł sprawnie, bez żadnych przykrych niespodzianek. Co ważne, konsultant ślubny jest na weselu przeważnie od rana do godz. 1.00 – 2.00. Wedding planner jest osobą decyzyjną w tym dniu i sprawuje rolę managera sali, który ma na oku m.in. czystość na sali weselnej, stan bufetów, pracę kelnerów czy też trzyma pieczę nad klimatyzacją/ogrzewaniem sali.

Orientacyjny koszt koordynacji dnia ślubu i wesela: 1 000 – 3 000 zł

konsultant ślubny magdalena kurłowicz
Organizator ślubny / Wedding Planner

Jak rozliczyć się z konsultantem ślubnym?

Stała kwota, to najczęściej praktykowany system wynagrodzenia przez wedding plannerów. Inni pobierają prowizję od założonego budżetu ślubnego w wysokości 10% -20%. Jednak stosuje się to już coraz rzadziej. Zaznaczę również, że ceny mogą się różnić w zależności od regionu czy doświadczenia konsultanta ślubnego. Warto zapytać o ofertę m.in. 3 agencji ślubnych, porównać i wybrać tę najkorzystniejszą.

Czy każdego stać na konsultanta ślubnego?

Oczywiście jest to kolejny dodatkowy wydatek w obliczu wszystkich niezbędnych kosztów ślubnych. Warto mieć na uwadze, że konsultant ślubny to osoba bardzo dobrze zaznajomiona z cenami w branży ślubnej. Dzięki temu macie gwarancję, że żaden z usługodawców Was nie oszuka. Dodatkowo wedding planner dzięki współpracy z wieloma firmami jest w stanie uzyskać dla Was atrakcyjne i korzystne rabaty. Podpowie na czym warto zaoszczędzić, a co jest kluczowe w organizacji wesela. To osoba z głową pełną wyobraźni i kreatywnych pomysłów, utworzy dla Was indywidualną koncepcję Waszego przyjęcia, która będzie nietuzinkowa i zaskoczy wszystkich gości.  

ile kosztuje konsultant ślubny
Ile kosztuje Wedding Planner?

Z usług agencji ślubnej korzystają przede wszystkim Pary, które narzekają na brak czasu, są zabiegane w swoim codziennym życiu. Pary mieszkające w innym mieście lub za granicą lub takie, które po prostu nie lubią zajmować się organizacją wszelkich wydarzeń. Biorąc pod uwagę fakt, że cała organizacja ślubu zajmuje ok 250 – 300 godzin, warto więc zastanowić się czy nie lepiej ten czas przeznaczyć na swoje pasje, podróże, chwile z rodziną i przyjaciółmi, wspólne spacery, wieczory filmowe czy czytanie książek w swoim zaciszu domowym.

Czy warto zatrudnić konsultanta ślubnego?

Myślę, że na to pytanie najlepiej odpowie doświadczona Panna Młoda, która nie skorzystała z pomocy eksperta:

Gdybym brała ślub po raz drugi, to nie wahałabym się ani chwili żeby skorzystać z pomocy wedding plannera. Poza planowaniem wesela, mieliśmy na głowie milion innych spraw. Tak się składało, że kupowaliśmy w tym samym czasie mieszkanie co pochłaniało ogrom naszego czasu. Do tego problemem była odległość, bo wesele mieliśmy w Rzeszowie a na co dzień mieszkaliśmy w Krakowie. Teraz w ręce wedding plannera oddałabym większość ślubnych obowiązków, a przede wszystkim: polecenie zaufanych usługodawców. Przykładowo zespołu czy fotografa, bo spędziliśmy nad tym wiele godzin aby znaleźć kogoś profesjonalnego w internecie. Pomoc w wyborze menu, bo zupełnie nie wiedzieliśmy ile dań podać, jakie dania wybrać aby były smaczne i zarazem niebanalne. Logistyka (noclegi,transport), która sprawiła nam wiele problemów. W trakcie wesela moi Rodzice bardzo martwili się o wszystko, bo o 20.00 nie było już żadnego managera sali, więc nie miał kto nawet kontrolować kelnerów i dokładania jedzenia do bufetów. Polecam wszystkim Parom aby wynająć konsultanta ślubnego na dzień ślubu i mieć wszystko z głowy.
– mówi Kasia z Rzeszowa, brała ślub 22 lutego 2020.  

wedding planner magdalena kurłowicz
Konsultant ślubny / Kurlovicz Wedding Planner

Niekiedy nazywają nas ślubnymi wróżkami, bo spełniamy każde, najmniejsze życzenie Pary. Podajemy “na tacy” gotowe rozwiązania oraz dostarczamy szczęście i ulgę Parom i ich rodzinom. Niewiele osób wie ale konsultant ślubny także umawia Panny Młode do salonów sukien ślubnych oraz towarzyszy im podczas przymiarek. Jeździ na spotkania z podwykonawcami, prowadzi negocjacje, jest obecny podczas degustacji dań, przypomina o dokonywaniu płatności a także pomaga w organizacji dodatków ślubnych. Przykładowo: pudełko na koperty, konfetti, szlafroki ślubne czy kompletuje koszyczki ratunkowe do toalet.

Plusy zatrudnienia wedding plannera:

  • oszczędność czasu i paliwa
  • minimalizacja stresu i nerwów
  • bezlimitowe wsparcie eksperta
  • współpraca z profesjonalnymi i rzetelnymi firmami 
  • kreatywne i oryginalne wesele
  • kontrola nad budżetem ślubnym
  • gwarancja udanej imprezy

O korzyściach zatrudnienia konsultanta ślubnego wspomniałam również w wywiadzie z Dominiką Soją-Blat, który znajduje się w ślubna strefa filmów

Ślub to wybitnie ważne, jednorazowe “show”, jednakże tutaj nie ma próby generalnej i możliwości powtórki. Podejmując wszelkie ślubne dylematy i decyzje, kierujcie się przede wszystkim Kochani sercem i nie zwracajcie uwagi na negatywne komentarze postronnych osób. Wielu z nich będzie próbowało narzucić Wam swoją wizję ślubu, a niektórzy z nich mogą być nawet zazdrośni. Natomiast jeżeli czujecie, że organizacja całego przedsięwzięcia Was przytłacza i niepotrzebnie stresuje, nie zwlekajcie, zwróćcie się o pomoc do eksperta.

Magdalena Kurłowicz
Kurlovicz Wedding Planner

0 komentarzy

Wyślij komentarz

500 gotowych pytań – Ślubna umowa bez tajemnic

500 gotowych pytań – Ślubna umowa bez tajemnic

O co spytać przed podpisaniem umowy ślubnej? O co pytać fotografa ślubnego? Jakie są pytania do sali weselnej? Jakie są pytania do florystki o bukiet ślubny? Ślubna umowa bez tajemnic, czyli gotowa lista pytań, które warto zadać przed podjęciem ostatecznej decyzji i...

czytaj dalej
500 gotowych pytań – Ślubna umowa bez tajemnic

500 gotowych pytań – Ślubna umowa bez tajemnic

O co spytać przed podpisaniem umowy ślubnej? O co pytać fotografa ślubnego? Jakie są pytania do sali weselnej? Jakie są pytania do florystki o bukiet ślubny? Ślubna umowa bez tajemnic, czyli gotowa lista pytań, które warto zadać przed podjęciem ostatecznej decyzji i...

czytaj dalej