Mistrz Ceremonii na Twój Ślub Humanistyczny

Nazywam się Dominika Soja-Blat i od 2019 roku prowadzę śluby humanistyczne w całej Polsce. Za mną już ponad 40 wyjątkowych, spersonalizowanych i jedynych w swoim rodzaju ceremonii, które na długo utkwiły w pamięci zarówno Państwa Młodych, jak i zgromadzonych gości. Teraz czas na Was! To jak? Stworzymy razem niesamowitą uroczystość?

Kto może wziąć ślub humanistyczny?

Każdy! Istnieje błędne przekonanie, że taki ślub jest wyłącznie dla par jednopłciowych. To nieprawda! Ślub humanistyczny jest niestety jedyną opcją w naszym kraju, by pary homoseksualne mogły celebrować swoją miłość. To jednak wcale nie oznacza, że pary heteroseksualne nie mogą zdecydować się na tego rodzaju ceremonię.

W swojej pracy spotykałam także osoby, które na chwilę przed takim rodzajem ślubu, składały sobie przysięgi w Kościele. Tak! idealna opcja także dla osób wierzących. Nie ma znaczenia kim jesteś, jakie wyznajesz wartości, czy kogo kochasz.

Jak wygląda ślub humanistyczny?

Istotę ślubu humanistycznego oddaje stwierdzenie: “WSZYSTKO możesz i NIC nie musisz”. Ten typ ślubu, to uroczystość, w której w stu procentach skupiamy się na Parze Młodej, a ceremonia opiera się na ich indywidualnych przekonaniach. Każdy element dopasowywany jest do pary, a uroczystość koncentruje się na ich miłości i związku. Ceremonia może mieć różny przebieg i formę, w zależności od życzeń i upodobań pary młodej. Możemy zawrzeć w niej dodatkowe elementy, takie jak: przemowy bliskich, czytanie wierszy, przerywniki muzyczne, podziękowania dla rodziców, czy rytuały symboliczne.

Każdy ślub jest… inny, dlatego warto wybrać Mistrza Ceremonii, z którym będziecie się dobrze czuli, a on tego dnia będzie Waszym wsparciem w stworzeniu magicznej ceremonii. Największym sukcesem jest sytuacja, w której goście po ceremonii przekonani są, że Mistrz Ceremonii, to Wasz wieloletni przyjaciel.

Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej, zapraszam do wpisu: Ślub humanistyczny – co to jest?

Kto udziela ślubu humanistycznego?

Ceremonię humanistyczną może poprowadzić właściwie każdy! Zarówno ktoś z Twoich bliskich, jak i osoba wyspecjalizowana w tej sztuce. Zachęcam do wyboru osoby, która nie będzie odczytywała gotowych regułek z kartki, ponieważ głęboko wierzę w to, że ślub humanistyczny w żadnych ramach mieścić się nie może, a indywidualne, wręcz osobiste podejście Mistrza Ceremonii do każdego ślubu z osobna jest rzeczą fundamentalną. Specjalny dzień wymaga specjalnej oprawy, dlatego warto zastanowić się nad wyborem właściwej osoby. Najczęściej osobę prowadzącą przedstawia się jako Celebrans lub Mistrz Ceremonii.

Zobacz, co myślą o tym moje pary

Ceremonia dwujęzyczna

Potrzebujecie tłumaczenia ceremonii także na język angielski? Nie ma problemu! Dzięki rozwiązaniu, jakie praktykuję, ktoś z Waszych bliskich będzie mógł poczuć się wyróżniony i zaangażować się w przebieg wydarzenia. Ceremonia zostanie wygłoszona przez Mistrza Ceremonii w języku polskim, natomiast wybrana przez Was osoba otrzyma także scenariusz w języku angielskim i odpowiedzialna będzie za bieżące tłumaczenie ceremonii (akapit po akapicie).

Ile kosztuje ślub humanistyczny?

Koszty przyjęcia weselnego są sprawą indywidualną, natomiast w kwestii samej ceremonii jedynymi kosztami są dekoracje ślubne i celebrans. U mnie koszt poprowadzenia takiej ceremonii ślubnej, na dzień tworzenia tej strony (marzec 2023) wynosi 2500zł + koszty logistyczne. W usłudze zawarte są:

 • Konsultacje dotyczące przebiegu ceremonii ślubnej, odbywające się za pośrednictwem Google Meets
 • Wsparcie podczas tworzenia scenariusza, doboru muzyki, wierszy itp.
 • Przekazanie Przewodnika po Ceremonii Humanistycznej, zawierającego wszelkie najważniejsze kwestie dotyczące ślubu humanistycznego.
 • Symboliczny certyfikat małżeństwa ślubu humanistycznego, przekazany w eleganckiej, pamiątkowej formie.
 • Pomoc podczas tworzenia przysięg małżeńskich i ich przygotowanie w ładnej pamiątkowej formie.
 • Przygotowanie rytuału symbolicznego.
 • Wsparcie na każdym etapie przygotowywania ceremonii.
Szukasz filmowca & fotografa
na ślub humanistyczny?

FILM I FOTOGRAFIA ŚLUBNA
GENTLEMAN – Wedding Story

Zapytaj o wolny termin

Już teraz gratuluję Ci wizji pięknego ślubu! Uzupełnij formularz poniżej, a skontaktuję się z Tobą najszybciej, jak tylko otrzymam Twoją wiadomość przesyłając ofertę. Jeśli w danym terminie nie będę już dostępna, przekażę Twoje zapytanie do Mistrzów Ceremonii, którzy szkolili się pod moim okiem.

Zapytaj o wolny termin

  Pssst! Marzysz, by zostać Mistrzem Ceremonii? Zapraszamy Cię na pierwsze w Polsce szkolenie prowadzone przez Dominikę Soję-Blat.
  Kliknij i sprawdź najbliższy termin: SZKOLENIE – MISTRZ CEREMONII.