👰 Planujesz ślub?

Pokonaj ślubny stres i niepewność dzięki gotowej liście zadań do wykonania przed ślubem.
Ślubna ściąga, z której skorzystało już ponad 1500 Młodych Par.

Planer ślubny PDF

Zadania świadkowej – 5 najważniejszych

5 1 vote
Ocena artykułu

Świadkowa to osoba, która jest bardzo ważnym elementem każdego ślubu. Ma ona kilka istotnych zadań, które pomagają przebiegać ceremonii w sposób płynny i bezproblemowy.

Panna Młoda i Świadkowa | Fot. 3film

Oto 5 zadań świadkowej na ślubie:

 1. Pomoc przy przygotowaniach
  Świadkowa jest odpowiedzialna za pomoc przyszłej pannie młodej przy przygotowaniach do ślubu. Może to obejmować pomoc przy doborze sukni ślubnej, fryzury i makijażu, a także organizowanie próby przedślubnej.
 2. Opieka nad gośćmi
  Świadkowa powinna pomóc w zapewnieniu, że wszyscy goście czują się komfortowo podczas ceremonii i przyjęcia weselnego. Może to obejmować pomoc przy rozdawaniu programów i kierowaniu gości do odpowiednich miejsc.
 3. Pomoc przy ceremonii
  Świadkowa powinna pomóc przyszłym małżonkom podczas ceremonii ślubnej. Może to obejmować pomoc przy przemieszczaniu się po kościele, przytrzymywanie bukietu panny młodej lub dzierżenie księgi gości.
 4. Koordynacja prezentów
  Świadkowa jest odpowiedzialna za koordynację prezentów, które są dawane przyszłym małżonkom podczas przyjęcia weselnego. Powinna ona zadbać o to, aby prezenty zostały zabezpieczone i odpowiednio oznaczone, aby przyszli małżonkowie mogli je odpowiednio podziękować.
 5. Pomoc przy podziękowaniach
  Świadkowa powinna pomóc przyszłym małżonkom w podziękowaniu za prezenty i życzenia składane przez gości. Może to obejmować pomoc przy pisaniu kartek podziękowania lub przy organizowaniu innych form podziękowania.
Pomoc świadkowej na przygotowaniach | Fot. 3film

Zadania świadkowej obejmują pomoc przy przygotowaniach, opiekę nad gośćmi, pomoc przy ceremonii, koordynację prezentów i pomoc przy podziękowaniach. Dzięki jej pomocy, przyszli małżonkowie mogą skupić się na swoim ważnym dniu, wiedząc, że wszystko jest pod kontrolą.

 • PROMOCJA -26% organizer świadkowej - świadkowa na medal

  (pdf) Organizer świadkowej

  29  39 
 • PROMOCJA -26% organizer świadka - co robi świadek na ślubie

  (pdf) Organizer świadka

  29  39 

Na końcu, warto też wspomnieć że świadkowa powinna być bliska zarówno z Panem Młodym jak i Panną Młodą i być w stanie wesprzeć ich w razie jakichkolwiek problemów lub wątpliwości. Bycie świadkową to nie tylko odpowiedzialność, ale też zaszczyt i z honor.

Przygotowania Panny Młodej | Fot. 3film
5 1 vote
Ocena artykułu
Powiadom o
0 komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze

Blog

Sklep

Konto