Zaznacz stronę

Jakie są obowiązki świadkowej?

Bliska osoba poprosiła Cię o świadkowanie i zastanawiasz się, jakie są obowiązki świadkowej? To pytanie nie pozwala Ci spać spokojnie? Możesz odetchnąć z ulgą, w tym artykule pokażę Ci, jakie są zadania świadkowej oraz co należy robić, by wesprzeć Pannę Młodą na etapie organizacji ślubu i wesela.

co robi świadkowa na ślubie

Organizer świadkowej PDF

W dalszej części pokażę Ci wybrane zadania, które na Ciebie czekają, natomiast jeśli chcesz mieć przy sobie potężną ściągę, to przedstawiam Ci prawdziwy niezbędnik świadkowej. Jest to prawdopodobnie jedyny w Polsce taki organizer dla świadkowej, 20 stron w formacie PDF z konkretnymi wskazówkami, checklistami i zadaniami, które sprawią, że zostaniesz świadkową na medal. Pokaż swojej przyjaciółce, że może na Ciebie liczyć.

Spis treści planera świadkowej:

 1. Informacje o ślubie
 2. Obowiązki Świadkowej
 3. Checklista – Przygotowania
 4. Checklista – Dzień ślubu
 5. Wybór sukni ślubnej
 6. Planner wieczoru panieńskiego
 7. Przygotowania Świadkowej
 8. Niezbędnik Panny Młodej
 9. Scenariusz dnia ślubu
 10. Przemówienie
 11. Kontakty

Obowiązki świadkowej

Przede wszystkim – angażuj się w przygotowania ślubne. Bądź wsparciem i osobą, z którą zawsze można pogadać na ślubne tematy. Pomóż wybrać usługodawców ślubnych, bierz udział w wyborze idealnej sukni ślubnej czy doradzaj w kwestii tego, jakie mogą być najlepsze atrakcje na wesele. Niech Panna Młoda wie, że ZAWSZE może na Ciebie liczyć.

Pomoc w wyborze sukni ślubnej

Bądź na wszystkich przymiarkach i szczerze doradzaj. W każdej chwili możesz skorzystać z pomocnego artykułu na temat tego, jak przygotować się do pierwszej przymiarki sukni ślubnej. Podczas gdy mama, czy babcia Panny Młodej mogą naciskać, narzucać swoje zdanie, lub zbyt emocjonalnie podchodzić do kwestii wyboru sukni ślubnej, Ty powinnaś być tą, która trzyma emocje na wodzy i potrafi obiektywnie spojrzeć na sprawę i szczerze doradzić, jaka suknia na ślub będzie dla niej idealna.
Jeśli Panna Młoda chciałaby, by druhny miały takie same sukienki, w tej kwestii też powinnaś służyć pomocą. Nie tylko dobrą radą, ale też znalezieniem idealnej krawcowej, czy sklepu z sukienkami, który spełni oczekiwania wszystkich pań.

ile kosztuje suknia ślubna

Organizacja wieczoru panieńskiego

To z całą pewnością najbardziej wymagające i angażujące zadanie, bo musisz idealnie połączyć oczekiwania Panny Młodej i możliwości innych uczestniczek. Pamiętaj by wieczór panieński organizować zgodnie z preferencjami Panny Młodej, ale jednocześnie pamiętając o innych. Całość powinna zmieścić się w rozsądnym budżecie, by miejsce było osiągalne dla każdego i przede wszystkim, by wszyscy dobrze się bawili. Organizer świadkowej PDF zawiera pomocne wskazówki, dzięki którym zorganizujesz świetny wieczór! Na naszym kanale ślubnym Youtube jest odcinek specjalny o tym, jak zorganizować wieczór panieński. Kliknij i zobacz!

Rozładowywanie napięcia

Podczas całej organizacji ślubu i wesela, na drodze Panny Młodej nie raz pojawią się różne stresujące momenty, dlatego to tak ważne, by miała osobę, której może się wygadać i która rozładuje atmosferę, pocieszy i znajdzie rozwiązanie trudnej sytuacji.

planowanie wesela od podstaw

Pilnowanie terminów

To oczywiście przede wszystkim Panna Młoda pilnuje poszczególnych elementów organizacji ślubu i wesela, ale jeśli jeszcze będzie mogła w tej kwestii liczyć na pomoc ze strony Świadkowej, to na pewno tym nie pogardzi. Dzięki temu stworzysz dla niej taki płaszczyk bezpieczeństwa i poczucie, że jeszcze ktoś czuwa nad tym, żeby niczego nie pominąć.

Pomoc w dniu ślubu

W dniu ślubu Twoje zadania będą wręcz mnożyć się jak grzyby po deszczu. Będziesz brała udział we wszystkich przygotowaniach od samego rana, dlatego pamiętaj, by pilnować czasu. W tym całym zamieszaniu minuty uciekają jak szalone. Będziesz odpowiedzialna za przytrzymywanie bukietu Pannie Młodej w Kościele/USC, do Ciebie też należeć będzie poprawianie welonu, czy trenu sukni ślubnej. Najprawdopodobniej zostaniesz zaangażowana też do zbierania prezentów od gości, do ocierania łez wzruszenia, trzymania gdzieś w pobliżu niezbędnika Panny Młodej. Ba! Chodzenia z nią do toalety, czy do wygłoszenia krótkiej przemowy.

Wygłoszenie przemowy na ślubie

To oczywiście nie jest obowiązkowe, ale miło byłoby wygłosić kilka słów od serca, wspominając stare czasy i życząc wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

Niezbędnik świadkowej

Czy już wspominałam, że wszystkie wskazówki znajdziesz w 1 miejscu? 😊


0 komentarzy

Wyślij komentarz

500 gotowych pytań – Ślubna umowa bez tajemnic

500 gotowych pytań – Ślubna umowa bez tajemnic

Ślubna umowa bez tajemnic, czyli poznaj 45 pytań, które warto zadać przed podjęciem ostatecznej decyzji. Pytania pomogą Ci, jeśli chcesz zabezpieczyć się przed niechcianymi sytuacjami na ślubie. Dodatkowo pomogą Ci one porównać kilka ofert różnych firm ślubnych....

czytaj dalej
500 gotowych pytań – Ślubna umowa bez tajemnic

500 gotowych pytań – Ślubna umowa bez tajemnic

Ślubna umowa bez tajemnic, czyli poznaj 45 pytań, które warto zadać przed podjęciem ostatecznej decyzji. Pytania pomogą Ci, jeśli chcesz zabezpieczyć się przed niechcianymi sytuacjami na ślubie. Dodatkowo pomogą Ci one porównać kilka ofert różnych firm ślubnych....

czytaj dalej