Dieta przed ślubem – jak zadbać o sylwetkę?

0 0 votes
Ocena artykułu

Ślub to jedno z najważniejszych i równocześnie najbardziej stresujących wydarzeń w życiu. Tego dnia każda kobieta chce wyglądać idealnie, zaczynając od sukni, kończąc na sylwetce. Jeżeli chcesz zadbać o swoją figurę przed tym ważnym dniem, sprawdź, jak zrobić to bezpiecznie i efektywnie.

Zwróć uwagę na to, co jesz

Przed ślubem atmosfera bywa napięta, ze względu na liczne przygotowania i liczbę decyzji do podjęcia. Do codziennych obowiązków dochodzi jeszcze myślenie o organizacji wydarzenia. Do tego praca i domowe obowiązki. To sprawia, że nie starcza Ci czasu na przygotowanie odżywczych posiłków. Zajadasz się przekąskami i gotowanymi daniami. To nie najlepsze rozwiązanie.

Jeżeli chcesz, by Twoja sylwetka wyglądała lepiej w sukni ślubnej, przyjrzyj się temu, co masz na talerzu. Odstaw przetworzone jedzenie i wybierz świeże warzywa, owoce, dobrej jakości mięso i jaja. Wbrew pozorom, aby schudnąć, trzeba jeść. Jedz więc zdrowo, odżywczo i dbaj o spokojne, powolne przeżuwanie.

Właściwe makro posiłków i przygotowanie ich w domu to najprostsza droga do poprawy samopoczucia, zmiany diety i wprowadzenia właściwych nawyków. Sama zauważysz efekty w postaci mniejszej opuchlizny i lepszego samopoczucia.

Zadbaj o więcej spontanicznego ruchu na co dzień

Jeżeli nie uprawiasz regularnych sportów, zacznij od spontanicznej aktywności na świeżym powietrzu. Twoim sprzymierzeńcem w tym są codzienne spacery. Dzięki nim odpocznie Twoja głowa od nadmiaru sprawy, ale także dotlenisz się i poprawisz krążenie krwi. Długie spacery to także świetny sposób na zredukowanie wagi.

Jeżeli jednak szukasz konkretnych wskazówek i wiedzy, jak zadać o figurę przed ślubem, postaw na pomoc trenera personalnego. Z jego wsparciem ustalisz właściwe ćwiczenia, a także odpowiedni sposób ich wykonywania. Dostaniesz także spersonalizowane wskazówki co do diety. Dzięki konkretnemu planowi łatwiej będzie Ci zrzucić zbędne kilogramy oraz będziesz wiedzieć, jak utrzymać wagę po odchudzaniu.

Postaw na odpowiednie nawodnienie

Pij więcej wody. Tak proste, ale czasami trudne do wykonania. Przyjrzyj się temu, ile płynów dziennie wypijasz i odpowiednio to wyreguluj. Odstaw słodzone napoje i alkohol, który jest bardzo kaloryczny.

Właściwe nawodnienie to prosty krok do poprawy wyglądu sylwetki. Z pewnością odwdzięczy Ci się za to Twoja cera, która stanie się bardziej jędrna i gładka. To szczególnie ważne, zwłaszcza w przypadku ślubnego makijażu, który dzięki temu będzie się lepiej prezentować.

Regularne picie wody wspomoże trawienie i detoksykację. Dzięki temu przyspieszy spalanie tkanki tłuszczowej. Właściwe nawodnienie jest niezbędne przy aktywności fizycznej. Nie zapominaj więc o regularnym piciu w czasie ćwiczeń.

Pamiętaj, w pracy nad sylwetką ważny jest konkretny plan, ale miej na uwadze czas i Twoje możliwości. Nie uciekaj się do rygorystycznych diet i morderczych treningów, które mogą skutkować efektem jojo. Ważny jest balans i rozwaga. Im wcześniej wprowadzisz zdrowe nawyki, tym dłużej z Tobą zostaną – nawet po ślubie.


Artykuł sponsorowany

👰 Planer ślubny dla Ciebie

✅ Budżet
✅ Usługodawcy
✅ Harmonogram
✅ Pomocne checklisty
✅ Każdy etap: przed / dzień ślubu / po ślubie

planer ślubny pdf mówię o ślubie plan wesela
0 0 votes
Ocena artykułu
Powiadom o
0 komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze