Jak się przygotować do idealnej sesji ślubnej?

0 0 votes
Ocena artykułu

Ślub to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. W jego organizację zaangażowana jest cała rodzina i bliscy pary młodej. Przygotowania obejmują bowiem każdą płaszczyznę począwszy od bookingu sali, przez catering, a skończywszy na dekoracji kościoła. To bardzo szczególny czas dla młodych. Wymaga od nich 100% poświęcenia, a także uporządkowania wszystkich kwestii na jak najwyższym poziomie. Chodzi przecież o ich wyjątkowy dzień, który zostanie pamięci na zawsze. A przyczyni się do tego również fotografia ślubna. Zdjęcia ślubne są prawdopodobnie najtrwalszą pamiątką z wydarzenia. To dlatego para młoda dwoi się i troi, by zadbać o szczegóły i idealnie zaaranżować wymarzoną sesję ślubną. Jak powinna wyglądać profesjonalna sesja ślubna? W jaki sposób się do niej przygotować i znaleźć właściwego fotografa?

Spis treści:

Fotografia ślubna w formie sesji czy reportażu?

Jeszcze kilka lat temu pary młode decydowały się przede wszystkim na sesje ślubne. W ostatnim czasie można jednak zauważyć, że coraz częściej młodzi stawiają na naturalność. Taki efekt jest możliwy do osiągnięcia dzięki reportażom ślubnym. To zdecydowanie więcej niż piękne zdjęcia ślubne z sesji. Reportaż ślubny oddaje prawdziwe emocje, jakie zarówno młodym, jak i ich gościom, towarzyszyły podczas wesela. Fotograf ślubny wchodzi w rolę bacznego obserwatora rzeczywistości. Stara się uchwycić wszystkie najważniejsze momenty, odrzucając tym samym jakąkolwiek próbę reżyserowania akcji. Reportaż ślubny to w odróżnieniu od sesji ślubnej, spontaniczność sytuacji. Miny i pozy bohaterów, którymi stają się uczestnicy wydarzenia, są przypadkowe, a dzięki temu zdjęcia realne. To, którą formę pamiątki wybiorą młodzi jest wyłącznie kwestią ich indywidualnych potrzeb.

Jak przygotować plener ślubny?

Sesja plenerowa stanowi jeden z ważniejszych punktów fotografii ślubnej. Największym dylematem każdej pary młodej jest zawsze konieczność podjęcia decyzji o dacie. Romantyczną sesję ślubną w plenerze można bowiem zorganizować w dniu ślubu, ale i później. Warto zaznaczyć, że w przypadku, gdy para młoda decyduje się na reportaż ślubny, jego idealnym dopełnieniem będzie właśnie sesja plenerowa zorganizowana tego samego dnia.

Idealne miejsce na plener ślubny

Wiele młodych par, planując sesję w plenerze nie ma pomysłu na miejsce. Szukają idealnej przestrzeni daleko poza miejscem zamieszkania, często nawet na drugim końcu Polski, wierząc że tylko w ten sposób uda się zrobić wymarzone fotografie ślubne. Tymczasem profesjonalna fotografia ślubna nie zawsze jest związana z wyborem lokalizacji. Liczy się przede wszystkim doświadczenie fotografa ślubnego i podejście młodych. Warto więc w pierwszej kolejności rozejrzeć się po bliskiej okolicy. Park, las, sad, most czy plaża, możliwości wykonania zdjęć jest naprawdę mnóstwo. A dobry fotograf odnajdzie to, co najpiękniejsze w każdym otoczeniu.

Sesja ślubna

Plener ślubny w dniu ślubu czy po nim?

Każda z opcji ma swoje plusy i minusy. Niewątpliwie sesja zorganizowana tego samego dnia, będzie bardziej ‘prawdziwa’. Młodej parze towarzyszą bowiem wyjątkowe emocje, których nigdy później nie uda się odtworzyć. Dodatkowo jest to też spora oszczędność zarówno czasu, jak i kosztów, ponieważ przygotowanie sesji innego dnia, wiąże się z ponownym angażowaniem fotografa, fryzjera, makijażystki czy z dojazdem. Z drugiej zaś strony, na korzyść sesji organizowanej w późniejszym terminie, przemawia konieczność oderwania od gości i skierowania uwagi tylko na potrzeby zdjęć, co nie jest rzeczą łatwą.

Naturalność i emocje

Podstawową zasadą każdej sesji ślubnej jest sztuka bycia naturalnym. Im bardziej pozowane zdjęcie, tym zazwyczaj jest mniej atrakcyjne dla odbiorcy. I choć wiadomym jest, że sesje plenerowe planuje się wcześniej, fotografie powinny w jak największym stopniu pokazywać prawdę o młodych. Idealną fotografię ślubną cechuje naturalność. Dlatego też warto zapomnieć podczas sesji o obecności fotografa i skupić się na sobie oraz partnerze. Im więcej emocji uda się odtworzyć, tym lepszy efekt będzie widoczny na zdjęciu.

Czym powinien się wyróżniać profesjonalny fotograf ślubny?

Wbrew pozorom wcale nie jest łatwo znaleźć dobrego fotografa. I choć rynek tej branży nie jest mały, trudno tak naprawdę trafić na godnego zaufania. Bo właśnie to zaufanie jest bardzo istotnym elementem współpracy. Najlepszą rekomendacją w przypadku fotografów ślubnych jest polecenie znajomych. Warto pytać i szukać wśród bliskich, specjalistów cieszących się dobrą opinią. W przypadku Trójmiasta należy zwrócić uwagę na tę propozycję: www.ledzinski.pl. Fotografia ślubna Gdańsk, to nie tylko profesjonalne zdjęcia ślubne, ale przede wszystkim wspaniałe pamiątki, do których chętnie wraca się po latach.

Przygotowanie sesji ślubnej jest dla młodej pary równie stresujące jak organizacja ślubu i wesela. Zdjęcia z sesji zostaną z młodymi już na zawsze. Dlatego też, warto zrobić wszystko, aby wyszły jak najlepiej. Kluczem do sukcesu będzie w tym wypadku profesjonalny fotograf ślubny Gdańsk, któremu można zaufać i powierzyć tego dnia wyjątkową rolę ‘reżysera’ wydarzenia.


Artykuł sponsorowany przez: www.ledzinski.pl

👰 Planer ślubny dla Ciebie

✅ Budżet
✅ Usługodawcy
✅ Harmonogram
✅ Pomocne checklisty
✅ Każdy etap: przed / dzień ślubu / po ślubie

planer ślubny pdf mówię o ślubie plan wesela
0 0 votes
Ocena artykułu
Powiadom o
1 Komentarz
Pokaż wszystkie komentarze
Ola
04/01/2023 16:21

Przede wszystkim dobre nastawienie do sesji i przekonanie faceta jak bardzo jest to ważne 🙂