Świadkowa na ślubie – kogo wybrać?

5 3 votes
Ocena artykułu

Świadkowa na ślubie, to bardzo ważna i strategiczna osoba. Ważne, żeby wybrac osobę, która ma cechy, które mieć powinna idealna świadkowa. Im wcześniej znajdziesz odpowiednią osobę, tym lepiej dla Ciebie. Taka prawa ręka w tych wszystkich przygotowaniach ślubnych naprawdę się przydaje – szczególnie, gdy wie co robić. Jeśli nie wie? To od razu podrzuć jej – organizer świadkowej. Poza tym, będzie to osoba, do której bez skrupułów, możesz nawijać o ślubie i weselu BEZ PRZERWY. Taka osobista przyjaciółka ślubna.

świadkowa na ślubie obowiązki
Świadkowa na ślubie

Spis treści:

Kto może być świadkiem na ślubie?

A właśnie! Wiedziałaś, że Twoim świadkiem może być zarówno mężczyzna, jak i kobieta? A jeśli obawiasz się, że facet nie podoła, to na bazie własnego doświadczenia powiem Ci… NIC BARDZIEJ MYLNEGO! Serio. Jeśli będzie to osoba wybrana na podstawie poniższych wytycznych, to nie będzie miało to absolutnie żadnego znaczenia, czy będzie to facet, czy kobieta. Ja miałam świadka, faceta. Polecam. Tyle z ciekawostek, a teraz kilka porad na wybór idealnej świadkowej. Kwestii formalnych nie przeskoczysz, a one mówią, że:

  • Świadkowa musi być osobą pełnoletnią
  • Świadkowa musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport
  • Świadkowa nawet przy ślubie kościelnym może być osobą niewierzącą
  • Płeć nie ma znaczenia. Świadkami na ślubie mogą być zarówno dwie kobiety lub dwóch mężczyzn
świadkowa na ślubie
Świadkowa na ślubie

👰 Planer ślubny dla Ciebie

✅ Budżet
✅ Usługodawcy
✅ Harmonogram
✅ Pomocne checklisty
✅ Każdy etap: przed / dzień ślubu / po ślubie

planer ślubny pdf mówię o ślubie plan wesela

Jakie cechy powinna mieć świadkowa?

Nie idź na skróty i nie bierz pierwszej lepszej osoby. Radzę Ci, żeby była to osoba, na którą możesz liczyć. Osoba, która jak ją o coś poprosisz, to nie rozłoży rąk, tylko zastanowi się, jak Ci pomóc. I przede wszystkim – niech to będzie ogarnięta osoba. W trakcie przygotowań ślubnych wielokrotnie może się zdarzyć, że będzie trzeba gdzieś szybko podjechać, coś załatwić i jeśli Ty będziesz zawalona codziennymi obowiązkami, to Twoja świadkowa powinna potrafić powiedzieć: “Laska! Spokojnie, zajmę się tym.” Taka świadkowa to skarb i takiej osoby szukaj.

Zadania świadkowej
Panna Młoda i świadkowa w szlafroczkach / Fot. Gentleman Wedding Story

Jakie są obowiązki świadkowej?

adań specjalnych. Która nie odwróci się od Ciebie, jak coś pójdzie nie tak. Ale też taka, która trzepnie Cię przez łeb, jak będziesz robiła głupoty. To pewnie dlatego rodzeństwo, najlepiej sprawdza się w roli świadka. A jak nie masz rodzeństwa, to Twoja najlepsza przyjaciółka może być strzałem w dychę. Nie ma półśrodków. Świadkowa na ślubie jest jak Ninja, na którym zawsze możesz polegać. Taka, która i rozkręci Twoich gości, a jednocześnie wyskoczy z Tobą do toalety, jeśli tylko będziesz tego potrzebowała. Pamięta również, że powinna być dobrze zorganizowana. No bo po co Ci świadkowa, który będzie zapominać, że coś trzeba ogarnąć i będzie przegapiać różne deadline’y, które podpowiada Ci planer ślubny PDF. Świadkowa to Twoja prawa ręka. Musisz mieć do niej zaufanie, bo będziesz powierzać jej różne zadania. Także te szalenie odpowiedzialne związane z przeglądaniem Pinteresta, pomocy w wyborze sukni ślubnej czy zorganizowanie wieczoru panieńskiego.

Prezent dla świadkowej – Organizer świadkowej

Masz już w myślach osobę, która idealnie sprawdzi się na świadkową? Teraz największy test – jak spytać ją o pomoc w najważniejszym dniu, tak by był Twoją prawą ręką. Mam dla Ciebie idealne rozwiązanie. W naszym sklepie możesz zakupić prawdopodobnie jedyny taki organizer świadkowej. Większość osób obawia się świadkowania, ponieważ nie ma zielonego pojęcia jakie świadkowa ma obowiązki – ot co! W takim razie pomóż jej i wręcz jej planer z gotową checklistą zadań świadkowej, a dodatkowo dołącz coś personalnego i gwarantuję Ci, że będzie wniebowzięta. Dostałam już wiele zdjęć od dziewczyn, które tak zrobiły. Zdradzę Ci, że ten patent działa idealnie – nikt nie odmówił. 100% skuteczność! ❤️

jaki prezent dla świadkowej
Prezent dla świadkowej – Organizer swiadkowej

Prośba o świadkowanie

Zastanawiasz się, jaki prezent dla świadkowej będzie idealny? Świetne rozwiązanie czeka na Ciebie w sklepie ForSomeone.pl, znajdziesz tam zestaw dla świadkowej, który składa się z:

  • Pudełko prezentowe 50x50x50cm wraz z ozdobną wstążką (zapakowane jako prezent)
  • Przeźroczysty balon: 45 cm wypełniony helem i piórkami
  • Organizer świadkowej PDF
Prośba o świadkowanie
Prośba o świadkowanie | Balon z helem dla świadkowej | Forsomeone.pl


👰 Planer ślubny dla Ciebie

✅ Budżet
✅ Usługodawcy
✅ Harmonogram
✅ Pomocne checklisty
✅ Każdy etap: przed / dzień ślubu / po ślubie

planer ślubny pdf mówię o ślubie plan wesela
5 3 votes
Ocena artykułu
Powiadom o
1 Komentarz
Pokaż wszystkie komentarze
Ilona
19/01/2021 15:07

Dodałabym jeszcze, że świadkowa powinna mieć duże poczucie humoru 😃
Mi bardzo pomaga, gdy ktoś potrafi rozładować całe napięcie, szczególnie, że podczas organizacji ślubu często mi się zdarza, że już głowa paruje od ilości spraw do ogarnięcia.

PS. Super ten organizer świadkowej – moja przyjaciółka dostała ode mnie razem ze szlafroczkiem i butelką Prosecco 🥂