Świadkowa na ślubie – kogo wybrać?

Świadkowa na ślubie, to bardzo ważna i strategiczna osoba, która tego dnia będzie Ci bardzo pomagała. Zanim dojdzie do dnia ślubu, dzisiaj zastanowimy się, jak wybrać świadkową, by była to idealna świadkowa – ta, która niczym Robin, stoi zawsze ramie w ramię przy Batmanie. Nie no, żarty żartami, ale faktycznie trochę tak jest. Im wcześniej znajdziesz odpowiednią osobę na świadkową, tym lepiej dla Ciebie. Taka prawa ręka w tych wszystkich przygotowaniach ślubnych naprawdę się przydaje – szczególnie, gdy korzysta z organizera świadkowej. Poza tym, będzie to osoba, do której bez skrupułów, możesz nawijać o ślubie i weselu BEZ PRZERWY. Taka osobista przyjaciółka ślubna.

Spis treści:

świadkowa na ślubie obowiązki
Obowiązki świadkowej na ślubie

Świadkowa na ślubie – kogo wybrać?

A właśnie! Wiedziałaś, że Twoim świadkiem może być zarówno mężczyzna, jak i kobieta? A jeśli obawiasz się, że facet nie podoła, to na bazie własnego doświadczenia powiem Ci… NIC BARDZIEJ MYLNEGO! Serio. Jeśli będzie to osoba wybrana na podstawie poniższych wytycznych, to nie będzie miało to absolutnie żadnego znaczenia, czy będzie to facet, czy kobieta. Ja miałam świadka, faceta. Polecam. Tyle z ciekawostek, a teraz kilka porad na wybór idealnej świadkowej. Kwestii formalnych nie przeskoczysz, a one mówią, że:

 • Świadkowa musi być osobą pełnoletnią
 • Świadkowa musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport
 • Świadkowa nawet przy ślubie kościelnym może być osobą niewierzącą
 • Wybór płci nie ma znaczenia. Świadkami na ślubie mogą być zarówno dwie kobiety lub dwóch mężczyzn
świadkowa na ślubie
Świadkowa na ślubie

Obowiązki świadkowej

Organizacja ślubu i wesela, jest jak poligon. Tu potrzeba osoby do zadań specjalnych. Która nie odwróci się od Ciebie, jak coś pójdzie nie tak. Ale też taka, która trzepnie Cię przez łeb, jak będziesz robiła głupoty. To pewnie dlatego rodzeństwo, najlepiej sprawdza się w roli świadka. A jak nie masz rodzeństwa, to to po prostu musi być Twój najlepszy przyjaciel, Twoja najlepsza przyjaciółka. Nie ma półśrodków. Świadkowa na ślubie, jest jak Ninja, na którym zawsze możesz polegać. Taka, która i rozkręci Twoich gości, a jednocześnie wyskoczy z Tobą do toalety, jeśli tylko będziesz tego potrzebowała. Pamięta również, że powinna być dobrze zorganizowana. No bo po co Ci świadkowa, który będzie zapominać, że coś trzeba ogarnąć i będzie przegapiać różne deadline’y, które podpowiada Ci planer ślubny PDF. Świadkowa to Twoja prawa ręka. Musisz mieć do niej zaufanie, bo będziesz powierzać jej różne zadania. Także te szalenie odpowiedzialne związane z przeglądaniem Pinteresta, czy nawet pomocą w wyborze sukni ślubnej.

obowiązki świadkowej wieczór panieński
Wieczór panieński

Organizer świadkowej

Masz już w myślach osobę, która idealnie sprawdzi się na świadkową? Teraz największy test – jak spytać ją o pomoc w najważniejszym dniu, tak by był Twoją prawą ręką. Mam dla Ciebie idealne rozwiązanie. W naszym sklepie możesz zakupić prawdopodobnie jedyny taki organizer świadkowej. Większość osób obawia się świadkowania, ponieważ nie ma zielonego pojęcia jakie świadkowa ma obowiązki – ot co! W takim razie pomóż jej i wręcz jej planer z gotową checklistą zadań świadkowej, a dodatkowo dołącz coś personalnego i gwarantuję Ci, że będzie wniebowzięta. Dostałam już wiele zdjęć od czytelniczek, które tak zrobiły. Zdradzę Ci, że ten patent działa idealnie – nikt nie odmówił. 100% skuteczność! ❤️

jaki prezent dla świadkowej
Prezent dla świadkowej

Prośba o świadkowanie

Zastanawiasz się, jaki prezent dla świadkowej będzie idealny? Świetne rozwiązanie czeka na Ciebie w sklepie ForSomeone.pl, znajdziesz tam kreatywne połączenie balonu z helem oraz organizera świadkowej. Zestaw:

 • pudełko prezentowe 50x50x50cm wraz z ozdobną wstążką (zapakowane jako prezent)
 • przeźroczysty balon: 45 cm wypełniony helem i piórkami
 • Organizer świadkowej PDF
Prośba o świadkowanie
Prośba o świadkowanie


One comment

 1. Dodałabym jeszcze, że świadkowa powinna mieć duże poczucie humoru 😃
  Mi bardzo pomaga, gdy ktoś potrafi rozładować całe napięcie, szczególnie, że podczas organizacji ślubu często mi się zdarza, że już głowa paruje od ilości spraw do ogarnięcia.

  PS. Super ten organizer świadkowej – moja przyjaciółka dostała ode mnie razem ze szlafroczkiem i butelką Prosecco 🥂

Leave a Reply