Ślub w grudniu – 5 powodów

5 5 votes
Ocena artykułu

W sklepach już świąteczne wystawy, w radio świąteczne piosenki, a w telewizji już na dobre – czyli od lipca! 🤣 – rozgościł się Kevin? To znak, że Święta tuż tuż. Wiele Młodych Par zastanawia się, czy ślub w grudniu to dobry pomysł. Szczególnie, gdy wizja spędzania Świąt i jednoczesnym myśleniu o organizacji ślubu może nieco zaburzyć rytm relaksu. Jestem innego zdania i dzisiaj pokażę Ci 5 korzyści, które warto wziąć pod uwagę, gdy myślisz o tym, by zorganizować ślub w zimie.

Ślub w święta
Ślub w Święta / Ślub w grudniu

Dlaczego warto rozważyć ślub w Święta?

Czas spędzony z rodziną

Święta to dla mnie magiczny głównie ze względu na swój rodzinny charakter. Bo to taki czas pełen miłości i bliskości. Czas, w którym po prostu W-S-Z-Y-S-T-K-O jest piękne i wyjątkowe, gdzie nie ma miejsca na kłótnie i smutne miny. Dlatego kiedy by tak zorganizować ślub w święta, to byłaby kolejna okazja do celebrowania, do wzruszania się i do bycia po prostu razem. Cała rodzina i wszyscy przyjaciele w jednym miejscu, w atmosferze miłości i radości. Dodatkowym plusem jest fakt, że większość z naszych gości będzie miała wtedy wolne, więc istnieje duża szansa, że wielu gości weselnych potwierdzi swoją obecność. Czy trzeba czegoś więcej?

Wyjątkowy klimat 

No bo właśnie, czy w ciągu roku jest jeszcze druga taka data, o tak wyjątkowej atmosferze, która udziela się niemalże każdemu? No chyba nie. Albo przynajmniej ja takiej nie znam. Oczywiście wiem, że to głównie ze względu na komercjalizację, ale nazwijcie mnie wariatką… Lubię tę komercyjną otoczkę, która z całą pewnością przyczynia się do wyjątkowości tych chwil. Gorąca herbatka z goździkami, gdy za oknem prószy śnieg, czy istnieje coś piękniejszego niż ślub w grudniu?

Ślub w grudniu = mniejsze koszty?

Brzmi kontrowersyjnie? W takim razie zobaczmy. Oczywiście nie musi, bo „co kraj to obyczaj”, ale przeważnie terminy grudniowe mają inne, niższe cenniki za talerzyk weselny. W takiej sytuacji można też próbować wyhaczyć atrakcyjne gratisy u wszystkich usługodawców ślubnych. Dla przykładu dom weselny może dodatkowo zaoferować w cenie darmowy wiejski, słodki stół, tort, czy alkohol. Fotograf ślubny darmową sesję w innym dniu czy też fotoksiążkę bez dodatkowych kosztów. Zespół weselny czy DJ dodatkową godzinę grania na przyjęciu weselnym. Tak, nie jest to gwarant, ale warto o to spytać usługodawców przed podpisaniem umowy ślubnej. Terminy zimowe, to nie jest taki standard w branży ślubnej, dlatego gramy do jednej bramki. Jako Młoda Para dajecie usługodawcom dodatkową szansę na zlecenie w nietypowym terminie, a jednocześnie oni mogą wyjść z inicjatywą godząc się na pewne dodatki. Zdecydowanie wesele w zimie ma swoje plusy!

ślub w zimie
Ślub w zimie / Sesja ślubna w grudniu

Większy wybór usługodawców ślubnych

Skoro terminy grudniowe są mało popularne na organizację ślubu i wesela, to mamy większe możliwości jeśli chodzi o wybór usługodawców. Ich terminarze zimowe zapełniają się dużo wolniej, niż te dotyczące pozostałych miesięcy w roku. W tej branży np. sale weselne, zespoły muzyczne czy fotografowie ślubni mają zarezerwowane terminy nawet 2 lata do ślubu (!), w przypadku, gdy organizujecie ślub w święta, to szansa na wolny termin może być nawet na kilka miesięcy przed ślubem. To bardzo duży atut tych terminów.

Szybsza organizacja ślubu i wesela

Decydując się na ślub i wesele w grudniu możemy wszystko ogarnąć nawet w pół roku, bo nic nas nie trzyma. Mamy duży wybór sal weselnych i wszystkich usługodawców i możemy w nich przebierać. Wtedy to oni są dla nas, a nie my dla nich. Poza tym, biorąc pod uwagę przesąd, że ślub powinno się brać w miesiącach z „R” w nazwie, to grudzień nadaje się tu idealnie. Identyczna rzecz dzieje się, gdy decydujemy się na np. ślub w piątek. Nie jest to standardowy dzień na organizację ślubu i wesela, dlatego większość terminów piątkowych u usługodawców ślubnych jest dostępna.

Tradycje ślubne, a ślub w zimie?

Tradycje ślubne mają, to do siebie, że czasem nas uczą… a czasem bawią. Jeśli masz ochotę poznać więcej na temat przesądów i tradycji ślubnych, o których mogłaś nie wiedzieć, to zapraszam Cię do obejrzenia odcinka specjalnego, który znajdziesz na naszym Youtubie.


Autor zdjęć:  Caity McCulloch Photography

👰 Planer ślubny dla Ciebie

✅ Budżet
✅ Usługodawcy
✅ Harmonogram
✅ Pomocne checklisty
✅ Każdy etap: przed / dzień ślubu / po ślubie

planer ślubny pdf mówię o ślubie plan wesela
5 5 votes
Ocena artykułu
Powiadom o
3 komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze
Agnieszka
29/06/2021 16:14

Fajna alternatywa, chociaż te zimowe terminy są bardzo niepewne z pogodą. Kibicuję mocno każdej dziewczynie, która się na to zdecyduje, bo pewnie oszczędności będzie sporo dzięki takiemu terminowi 😀

Iwona
12/02/2020 19:50

Moi rodzice brali ślub właśnie w święta, mi bardziej podoba się pomysł ślubu w ciepłe, letnie miesiące ♥️

Dominika
  Iwona
14/02/2020 23:17

Każda pora roku ma swoje plusy i minusy, ale z całą pewnością najbardziej popularne są śluby w ciepłe miesiące 😀