Zaznacz stronę

Jak podkreślić kolor przewodni wesela?

Pewnie ile osób, tyle pomysłów na motyw, czy kolor przewodni wesela. A im więcej czasu nam do ślubu zostało, tym większe prawdopodobieństwo, że koncepcja ta będzie się zmieniać kilkukrotnie. Myślisz, że jesteś dziwna? Skądże znowu! U mnie najpierw miał być żółty, później fuksja, aż w końcu stanęło na pudrowym różu z dodatkiem szarości. A dziś? Dziś byłoby jeszcze inaczej i postawiłabym na jakieś ciemne kolory. Dlatego wpis ten nie będzie o tym, jaki motyw przewodni wesela wybrać, ale w jakich elementach go zaakcentować.

Atrakcje weselne

Kwiaty na ślubie

Jest to oczywiście bardzo proste do ogarnięcia, o ile nie decydujemy się na jakiś całkiem wydziwiany kolor na ślubie i możemy wybierać spośród naturalnej kolorystyki kwiatowej. W innym wypadku też oczywiście nie ma sytuacji bez wyjścia, bowiem kwiaty ślubne można barwić (co jest droższą opcją), lub zdecydować się na elementy niekwiatowe przy bukietach, takie tak tasiemki, czy broszki. 

Papeteria ślubna

Czyli zaproszenia ślubne, winietki, numery stołów, menu, czy śpiewniki. Jeśli chcemy, żeby wszystko było spójne, to całość możemy zamówić u jednego rękodzielnika i zapewnić sobie piękny element wystroju, pasujący do koloru przewodniego wesela. 

Buty Panny Młodej

Czasy kiedy buty Panny Młodej były tylko białe, lub ecru i powinny pasować do sukni ślubnej, już dawno odeszły do lamusa. Dzisiaj chcemy przede wszystkim, żeby nie był to zakup na jeden raz, a jeśli przy okazji zapewnimy sobie fajny kolorystyczny akcent w ślubnej stylizacji, to tym lepiej.

Skarpetki Pana Młodego

Nie myślcie, że jestem przeciwniczką kolorowych butów u Pana Młodego. Absolutnie! Wiecie, że ja jestem zwolenniczką podejścia „róbta co chceta”, więc dla mnie nie istnieją żadne konwenanse. Wiem jednak, że to po prostu często nasi mężczyźni wolą klasyczny wygląd i nie chcą za bardzo kombinować. Wtedy takie skarpetki mogą być fajnym akcentem w jego stylizacji i podkreślić kolor przewodni na weselu.

kolor przewodni wesela

Serwetki na sali weselnej

Czyli właściwie obok kwiatów ślubnych, taki kolorystyczny must have na sali weselnej. Często jednak wydziwiane kolory są dodatkowo płatne, a białe serwetki mamy w cenie. Wtedy pamiętajcie, że biały pasuje do wszystkiego i jeśli zastanawiacie się, czy warto wydać kilkadziesiąt złotych na serwetki, to z całą pewnością powiem Wam, że są inne, ważniejsze wydatki i tym możecie nie zaprzątać sobie głowy.

Tort ślubny

Dzisiejsze torty to prawdziwe dzieła sztuki i możemy zamówić sobie właściwie wszystko, co nam przyjdzie do głowy. Mamy wpływ na kształt, kolor i najdrobniejsze zdobnictwo. Dlaczego więc nie wykorzystać tego elementu, by zaakcentować kolor przewodni wesela?

Słodki stół

A mówiąc o słodkościach nie sposób nie wspomnieć o słodkim stole, bo ten nie dość że jest pełen pyszności, pani funkcję atrakcji, to jeszcze może stanowić element dekoracji, dopasowany idealnie pod kolor przewodni wesela. Więcej o tym, jaki wybrać kolor przewodni wesela, by był spójny z tortem i słodkościami posłuchacie w wywiadzie z Martą Rączką-Żurawską, właścicielką Cukierni Pokusa.

Druhny i drużbowie na ślubie

To oczywiście żaden obowiązek, by ich w ogóle mieć, a jeśli już się na nich decydujecie, to wcale nie jest powiedziane, że wszyscy muszą mieć takie same, lub pasujące stroje. Ale bez wątpienia robi to wrażenie i świetnie wygląda na zdjęciach. Pamiętajcie jednak, że nawet drobny akcent kolorystyczny w postaci małego bukietu, czy ozdoby na rękę u pań i muszki /krawata, czy butonierki u Panów i tak zrobi robotę. Analogicznie Twoja świadkowa na ślubie lub świadek mogą mieć kolorystyczny akcent, na którym Wam zależy.

KOLOR PRZEWODNI WESELA

Makijaż ślubny i paznokcie

Z paznokciami jest tak, jak z butami. Wcale nie musimy decydować się na klasyczny french. Szaleństwo w tym przypadku jest jak najbardziej w modzie. Tę samą filozofię można zastosować w momencie, gdy będziesz zastanawiała się, jaki makijaż do ślubu będzie odpowiedni.

Drink Bar na wesele

Zaskoczona? No coś Ty! Przecież wybór drink barów na wesele jest teraz tak ogromny, że jego wygląd możemy sobie z powodzeniem dopasować do motywu przewodniego wesela. A nawet jeśli wybrana przez nas firma nie dysponuje różowym barem, to czasem wystarczy tylko delikatna dekoracja, by odnieść wrażenie, że nawet ten bar jest idealnie przemyślany i dopasowany do stylistyki całości. Popularne w ostatnim czasie stają się rustykalne drink bary czy te w klimacie bardziej industrialnym. Do wyboru do koloru. Więcej na temat drinkbaru i barmana na wesele dowiesz się z rozmowy z Krzysztofem – właścicielem LOFT BAR.

Fotobudka

A raczej tło, czy gadżety do niej. Na AliExpress znajdziemy właściwie wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, by nawet ten element był zgodny z kolorem przewodnim wesela. Więcej na temat fotobudki i alternatyw dla niej, dowiesz się z wywiadu z Kubą, twórcą aplikacji PicTime.


0 komentarzy

Wyślij komentarz

500 gotowych pytań – Ślubna umowa bez tajemnic

500 gotowych pytań – Ślubna umowa bez tajemnic

Ślubna umowa bez tajemnic, czyli poznaj 45 pytań, które warto zadać przed podjęciem ostatecznej decyzji. Pytania pomogą Ci, jeśli chcesz zabezpieczyć się przed niechcianymi sytuacjami na ślubie. Dodatkowo pomogą Ci one porównać kilka ofert różnych firm ślubnych....

czytaj dalej
500 gotowych pytań – Ślubna umowa bez tajemnic

500 gotowych pytań – Ślubna umowa bez tajemnic

Ślubna umowa bez tajemnic, czyli poznaj 45 pytań, które warto zadać przed podjęciem ostatecznej decyzji. Pytania pomogą Ci, jeśli chcesz zabezpieczyć się przed niechcianymi sytuacjami na ślubie. Dodatkowo pomogą Ci one porównać kilka ofert różnych firm ślubnych....

czytaj dalej