Zaznacz stronę

Ile alkoholu na wesele?

Jaki i ile alkoholu na wesele? Oto jest pytanie! Pytanie, z którym mierzy się prawie każda para narzeczonych. Nie ma wątpliwości, że czasy kiedy wódka była jedynym słusznym weselnym trunkiem dawno za nami. Możliwości jest multum – drinki, szampan, wino czy wódka – a wybór powinien być podyktowany preferencjami naszymi oraz naszych gości. Budżet weselny oczywiście też nie pozostaje bez znaczenia jednak przy odrobinie wyobraźni możemy sprawić, że alkohol będzie równie dużą atrakcją co wyszukane potrawy lub super przyozdobiona sala weselna. Na naszym weselu było 130 osób, a poniżej zebraliśmy wszystkie wskazówki, które pomogą Ci oszacować ile alkoholu warto zakupić na swoje wesele.

Spis treści:

jaki alkohol na wesele
Jaki alkohol na wesele? Toast weselny

Ile alkoholu na wesele?

W naszym przypadku głównym alkoholem serwowanym na weselu była wódka. Zdecydowaliśmy się na Nemiroff20zł za butelkę półlitrową. Oprócz tego do obiadu oraz deseru była możliwość napicia się wina – białego i czerwonego. Na późniejszą porę przewidziane były nalewki “wuja Leona”. Warto wziąć pod uwagę czy planujesz podczas zabaw lub na pożegnanie w ramach podziękowań rozdawać butelki gościom. Wtedy oczywiście tą liczbę trzeba skorygować. Nasz kalkulator alkoholu na wesele:

0,5 litra x ilość gości dorosłych + 20% (rezerwa jeśli planujesz poprawiny)

jakie wino na wesele
Wino na weselu

Wino na weselu

Oprócz mocnego alkoholu bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się wino. Łącznie zaopatrzyliśmy się w 60 butelek wina. Ze względu na naszą słabość do win postanowiliśmy przyłożyć się do ich wyboru i postawiliśmy na Chateau Lalene Bodreaux. Okazało się, że trafiliśmy w dziesiątkę i ku naszemu zdziwieniu sporo gości raczyło się winem całą noc. 1 butelka wina kosztowała ok. 40zł.
Warto zaznaczyć, że zarówno jak i do wina, jak i nalewek doliczana była opłata korkowa = 5zł od osoby.

Ile wina na wesele? 1 butelka na 1 parę

Piwo na weselu

Na drugi dzień – poprawiny toczyły się przy grillu, dlatego zaopatrzyliśmy się w 2 kegi piwa po 30 litrów. Każda z nich kosztowała po 300zł. Jeśli też planujecie piwo na swoim weselu rozważcie piwa kraftowe. Piwa rzemieślnicze z małego lokalnego browaru mogą być ciekawą atrakcją.

Nalewka weselna

Nalewki „Wuja Leona” było 25 litrów, która serwowana były w szklanych karafkach do samodzielnego smakowania przy szwedzkim stole. Amatorów znalazło się wielu.

ile kupić alkoholu na wesele
Ile alkoholu na wesele?

Czy po weselu zostaje alkohol?

Po weselu zostało nam 50 butelek wódki i tutaj bardzo dobrym rozwiązaniem, do którego zachęcamy wszystkich jest znalezienie hurtowni, która zgodzi się na zwrot pozostałego alkoholu. Jeśli nie masz takiej możliwości warto dokładnie przeanalizować listę gości weselnych. Być może są na niej osoby, które na pewno po ten rodzaj alkoholu nie sięgną lub np. kobiety w ciąży.

Jak serwować alkohol na weselu?

Połowa sukcesu to oszacowanie ile alkoholu na wesele jest nam potrzebne i dodatkowo oszacowanie odpowiedniej rezerwy. Druga połowa sukcesu, to sposób jego podania. O zgrozo, ten kto pił ciepłą wódkę na weselu ten wie, co mamy na myśli. Zadbajcie o coolery oraz o wcześniejsze schłodzenie wina. Nalewki najlepiej podawać w szklanych karafkach lub beczułkach w osobno zaaranżowanym, nieprzechodnim miejscu aby uniknąć tłoczenia się gości w miejscach na ciągu komunikacyjnym. Różne są formy w jakich alkohol może być serwowany – od profesjonalnych barmanów weselnych po gotowe rozwiązania typu Barmix.  Pojawia się też alternatywa, która skrada coraz więcej serc Młodych Par.

sesja ślubna zakrzówek
Oliwia i Kacper – właściciele Luigi Prosecco Bar / Sesja ślubna na Zakrzówku w Krakowie / Fot. Gentleman – Wedding Story

Prosecco bar na wesele

I tu wkraczamy my! Cali na biało – Oliwia i Kacper. Postanowiliśmy, że wykorzystamy doświadczenie po naszym weselu i stworzymy dla Ciebie coś, czego nam samym brakowało na weselu. Czegoś, co nada nutkę luźnego klimatu, a jednocześnie będzie super atrakcją dla gości weselnych. Wierzymy w to, że sposób, w jaki serwowany jest alkohol może być czymś, co będzie wisienką na torcie. Idealnym zaakcentowaniem stylu i motywu przewodniego wesela.

Luigi Bar - Prosecco na Wesele
Luigi Mobile Bar – Prosecco na wesele

Luigi Mobile Bar, to zabytkowy włoski trójkołowiec Piaggio APE 501. Odrestaurowany i przystosowany do serwowania alkoholi lekkich: prosecco, wina lub piwa na kieliszki oraz kufle. Mobilny bar to alternatywa, której z perspektywy czasu na naszym weselu zabrakło. Jeśli planujecie kilka rodzajów alkoholi jest to opcja do rozważenia. Poza uatrakcyjnieniem wizualnie wesela, może okazać się sporą oszczędnością, ponieważ:

  • brak opłaty korkowej
  • brak dodatkowej obsługi kelnerskiej
  • brak konieczności chłodzenia piw oraz wina
luigi bar na wesele
Luigi Mobile Bar – Prosecco na wesele

Dzięki dwóm kranikom może serwować dwa różne alkohole odpowiednio schłodzone. Oprócz funkcji baru stanowi również dodatkową atrakcje i ciekawe tło do zdjęć. Do wybory Młodej Pary w ofercie Mobilnego Baru są wina białe, czerwone, frizzante (prosecco), piwa kraftowe czy Aperol Spritz. Dzięki małym gabarytom wpasuje się w każde miejsce w plenerze oraz wewnątrz budynków. Masz ochotę zarezerwować Luigi Mobile Bar? Napisz do nas.

Facebook – Luigi Mobile Bar
Instagram – Luigi Mobile Bar


0 komentarzy

Wyślij komentarz

500 gotowych pytań – Ślubna umowa bez tajemnic

500 gotowych pytań – Ślubna umowa bez tajemnic

O co spytać przed podpisaniem umowy ślubnej? O co pytać fotografa ślubnego? Jakie są pytania do sali weselnej? Jakie są pytania do florystki o bukiet ślubny? Ślubna umowa bez tajemnic, czyli gotowa lista pytań, które warto zadać przed podjęciem ostatecznej decyzji i...

czytaj dalej
500 gotowych pytań – Ślubna umowa bez tajemnic

500 gotowych pytań – Ślubna umowa bez tajemnic

O co spytać przed podpisaniem umowy ślubnej? O co pytać fotografa ślubnego? Jakie są pytania do sali weselnej? Jakie są pytania do florystki o bukiet ślubny? Ślubna umowa bez tajemnic, czyli gotowa lista pytań, które warto zadać przed podjęciem ostatecznej decyzji i...

czytaj dalej