Jak dbać o związek? Pomysły na randkę

5 2 votes
Ocena artykułu

Jesteście razem, kochacie się mocno, a mimo to masz wrażenie, że brakuje Wam świeżości w związku? Spoko. Ja też tak często miewam. Dzisiaj zdradzę Ci, jakie pomysły na randkę mogą sprawić, że na nowo rozpalicie ten ogień. Idealny związek nie dzieje się od tak. Nad nim trzeba pracować cały czas… ale są pewne pomocne skuteczne sposoby na kryzys w związku.

jak dbać o związek
Jak dbać o związek?

Spis treści:

Kryzys w związku – jak go przejść?

Znasz kogoś, kto w internecie chwali się, jak to się mu w życiu osobistym nie układa? Kto wrzuca zdjęcia, kiedy latają talerze, albo kiedy siedzą ze swoim partnerem/partnerką na kanapie bez słowa, oboje wpatrzeni w swoje smartfony? Kto całemu światu pokazuje, jak płacze pod prysznicem, albo jak wkurza się i klnie pod nosem (lub trochę głośniej). No nikt raczej. Albo niewielu jest takich. No bo po co i komu mamy pokazywać, kiedy jest źle? Miło jest dzielić się radością, a nie smutkiem.

Rozwód kościelny - kryzys w związku
Kryzys w związek

Ale… Pamiętaj! Każdy z nas ma lepsze i gorsze chwile. Nasze związki mają lepsze i gorsze momenty. Raz się kochamy nad życie, innym razem nienawidzimy. Raz spędzamy ze sobą piękne chwile, na wypasionych wakacjach, a innym razem tylko mijamy się w biegu. Bo takie jest życie. Związek wymaga stałej pracy. Więc nie dajcie sobie wmówić, że inni to mają tak kolorowo, a tylko Wy zwykłe, szare życie. Ale to od nas zależy, jak to życie będzie wyglądać i czasem wystarczy odrobina dobrej woli, albo właściwego pokierowania, żeby coś zmienić na lepsze. Dla osób, które chcą pracować nad związkiem stworzyłam pomocne narzędzie – Poradnik dla par.

  • najlepszy poradnik dla par pdf - pytania dla parjak dbać o związek - poradnik dla par

    (pdf) Jak dbać o związek

    29 

Wyzwania dla dwojga

W pierwszej części poradnika Jak dbać o związek znajdziecie 30 kart, a na każdej jedno wyzwanie. Możecie korzystać z wersji komputerowej, lub wydrukowanej. Lecieć z wyzwaniami po kolei, lub każdego dnia losować coś nowego. Możecie też rozdzielić sobie te zadania na cały rok, lub nawet na kilka lat! Możecie wracać do zadań, które szczególnie Wam się spodobają, albo nawet stworzyć własne, nowe tradycje rodzinne, które będziecie kultywować na przykład raz w miesiącu.

Jak dbać o związek poradnik dla para
Poradnik dla par – Jak dbać o związek – Spis treści

Randka w domu

Wiem doskonale, jak czasem trudno wyrwać jest się z domu. Często też po całym dniu pracy wcale nie mamy nawet ochoty, żeby ruszyć palcem w bucie, a co dopiero, żeby wyściubić nos poza ciepły, przytulny domek. Dlatego w drugiej części znajdziecie 30 pomysłów na randki w domu. Od teraz ani lenistwo, ani brzydka pogoda nie będą wymówką! W końcu Wasz dom powinien być Waszym azylem, bezpieczną przystanią, miejscem, w którym po prostu chce się być. Niech zatem będzie kreatywnie i wyjątkowo!

Pomysły na randkę na każdy miesiąc

Kolejna część to 12 pomysłów na randki, na każdy miesiąc w roku. Z założenia miały być bardziej wypaśne i angażujące, ale zbyt dobrze znam realia prawdziwego życia. Więc, żeby dać Wam alternatywę, każdy miesiąc zawiera także pomysły na comiesięczne randki bez wychodzenia z domu.

Jak dbać o związek poradnik dla para
Poradnik dla par – zadania na każdy miesiąc

Noc zwierzeń

Wiecie, że bardzo ważnym filarem każdego związku jest to, by zawsze, bez względu na staż związku, wciąż chcieć się poznawać? Nawet jeśli myślicie, że wiecie o sobie wszystko, czasem taka szczera rozmowa może okazać się zaskakująca. Dlatego kolejna część to 30 osobistych pytań, które każda para powinna sobie zadać.

kryzys w związku
Poradnik dla par – Noc zwierzeń

Intymne pytania

W codzienności łatwo dopuścić do sytuacji, w której seks staje się obowiązkiem do odbębnienia, zamiast przyjemnością i potrzebą poznawania siebie wciąż i wciąż. Aby znów rozpalić między Wami ogień, przygotowałam dla Was 10 intymnych pytań, dotyczących Waszej seksualności, a które pozwolą Wam później przejść do działania, być może w trochę innym wymiarze.

Wyzwania w łóżku

W kolejnej części znajdziecie tydzień seksualnych wzywań. Podobno im jesteśmy starsi, im więcej mamy codziennych obowiązków, tym rzadziej uprawiamy seks. A dlaczego? Że niby nie mamy czasu? Nie mamy miejsca? Że sił nie mamy? A basta! Dbanie o związek, to ciągły proces. Teraz wykażcie się kreatywnością, cieszcie się wspólnymi chwilami i znajdujcie radość w odkrywaniu nowych, być może wcześniej nawet niezbadanych sfer.

Pomysły na prezent dla drugiej połówki

Biorąc po uwagę fakt, że znacie się pewnie już kilka, jak nie kilkanaście (kilkadziesiąt?) lat i zdążyliście wyczerpać już wszystkie takie prezenty jak: portfel, pasek, torebka, perfumy, okulary przeciwsłoneczne, spinki do mankietów, bransoletka, kubek… MOŚ przychodzi z pomocą i prezentuje pomysły na prezent dla drugiej połówki, które właściwie nigdy się nie wyczerpią, bo każdy z nich możecie dowolnie modyfikować. Nie wymagają one także jakichś wielkich nakładów finansowych, ale niejednokrotnie zmuszają do działania i do podejmowania codziennych wspólnych aktywności. Ostatecznie macie upieczone dwie pieczenie na jednym ogniu – obdarowujecie ukochaną osobę i dbacie o Wasz związek. W tym artykule znajdziecie wiele inspiracji:

Poradnik dla par – Jak dbać o związek

Jeśli zechcesz podzielić się ze mną swoimi aktywnościami, to w poradniku znajdziecie dwa hasztagi, po których Was znajdę. Udostępnij zdjęcie na swoim Instagramie i oznacz profil Instagram Mówię o ślubie.


👰 Planer ślubny dla Ciebie

✅ Budżet
✅ Usługodawcy
✅ Harmonogram
✅ Pomocne checklisty
✅ Każdy etap: przed / dzień ślubu / po ślubie

planer ślubny pdf mówię o ślubie plan wesela
5 2 votes
Ocena artykułu
Powiadom o
0 komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze