Wedding Content Creator

0 0 votes
Ocena artykułu

Śluby są jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Od momentu zaręczyn po wymianę przysiąg na ślubnym kobiercu, każdy etap tego wyjątkowego dnia jest starannie planowany i uwieczniany. W dzisiejszym cyfrowym świecie, dokumentowanie tych chwil stało się równie istotne jak samo przeżycie ich. Tutaj na scenę wkracza Wedding Content Creator.

Wedding Content Creator na ślubie

Kim jest Wedding Content Creator?

Osoba zatrudniona na ślubie do tworzenia filmów i zdjęć głównie pod social media. W dużym skrócie: robi reelsy i ślubne TikToki – na gorąco!

Możecie się spytać, w czym tkwi różnica między Wedding Content Creatorem, a np. filmowcem czy fotografem? W przeciwieństwie do fotografa i filmowca, ich główną rolą jest zapewnienie Wam materiału na social media już w dniu ślubu. W tym przypadku ważniejsza od jakości jest szybkość.

Nowy trend w Polsce?

YouTube, Instagram, TikTok – niezależnie od tego, czy to lubimy, czy nie, social media są obecnie nieodłączną częścią naszego życia. Dzięki nim dzielenie się naszymi doświadczeniami z siecią znajomych stało się bardzo proste. Gdy planujemy ślub, naturalne jest, że jesteśmy podekscytowani i chcemy podzielić się tą radością ze światem. A jeśli nie ze światem, to przynajmniej z naszymi bliskimi przyjaciółmi i rodziną. Teraz social media są pełne Par Młodych, którzy dzielą się całym swoim ślubnym procesem, od chwili oświadczyn po wielki dzień aż do następnego dnia zaraz po weselu. Nic dziwnego w takim razie, że możliwość szybkiego publikowania materiałów prosto z wesela szybko nabrało tempa zamieniając się w trend. Od 2023 coraz więcej par w Ameryce, jak i Australii było zainteresowanych takim rozwiązaniem, co przyciągnęło sprzedawców do sięgnięcia po nie, ostatecznie docierając nawet i do nas.

Artykuły zagraniczne:
https://www.theknot.com/content/wedding-content-creator
https://www.samialynn.com/bridal-blog/weddingcontentcreator
https://www.marthastewart.com/wedding-content-creator-8601778

Kiedy warto?

Wedding Content Creator jest dość świeżym trendem w Polsce i zaraz po ogromnym ‘boomie’ zaczęły się pytania – czy to ma sens? Naszym zdaniem ma… ale w kilku sytuacjach:

  • Jesteście Parą, która aktywnie żyje w social media i dzieli się swoimi materiałami z życia, dlatego bardzo Wam zależy, żeby były one pokazane już w dniu ślubu. Nie prowadzisz Instagrama, nie żyjesz TikTokiem? Odpowiedź jest prosta.
  • Rozważasz mniejszy budżet na wesele i zastanawiasz się o rezygnacji z fotografa i filmowca, wtedy jako alternatywę można potraktować taką osobą. Znając ograniczenia telefonu [jakość, obiektywy, możliwości] decydujecie się, że nie musi to być pamiątka rodem z Hollywood, ale również spełnia Wasze oczekiwania.
  • Masz nieograniczony budżet i chcesz mieć dużo pamiątek z tego dnia – te profesjonalne od filmowca i fotografa oraz te “na szybko”. Wtedy można taką usługę potraktować jako dodatek do właściwego pakietu. Warto spytać czy ekipa filmowa ma w usłudze taką dodatkową osobę – Video Content Creatora.
Wedding Content Creator

Aparat czy Smartfon

Główną korzyścią z korzystania z usług Wedding Content Creatora jest możliwość szybkiego uzyskania materiałów, które łatwo można udostępnić w mediach społecznościowych. Niemniej jednak, wyświetlanie ich na dużym ekranie telewizora spowoduje znaczne pogorszenie jakości. Klipy są zoptymalizowane do oglądania na telefonach, a nie na większych ekranach. W porównaniu do nagrań z profesjonalnego aparatu, obraz i dźwięk z wesela zazwyczaj jest słabszy, a końcowy materiał może wydawać się mniej wyrafinowany, bardziej surowy. Prócz tego gdy warunki oświetleniowe stają się gorsze, również i możliwości telefonu spadają, co przekłada się na jeszcze gorszą jakość materiału po pewnym etapie wesela. Ponadto, materiał końcowy zwykle jest krótszy i bardziej zwięzły, co przekłada się na niższą cenę i szybszy czas dostarczenia usługi. Warto o tym pamiętać.

Kilka przykładów z Instagrama:

https://www.instagram.com/p/C5I1MWcor95
https://www.instagram.com/p/C58wSlTxuSQ
https://www.instagram.com/p/C5nfNOiNVe5

Win-Win-Win

Posiadanie kogoś, kto zajmuje się szybkimi materiałami z dnia ślubu, to również super sprawa dla Waszych usługodawców. Wyobraź sobie, że makijażystka, fryzjerka, dekoratorka, zespół muzyczny etc. otrzymuje od Ciebie paczkę materiałów na gorąco po ślubie, którymi może pochwalić się w Social Media pokazujących jego usługę. Win-Win dla każdej strony, która może sprawić, że cena Wedding Content Creatora będzie pośrednio opłacona przez inne usługi, które mogą zgodzić się na zniżkę w zamian za takie materiały. Zachęcamy do rozmów 🙂

Ile kosztuje Wedding Content Creator?

Ceny mogą się wahać od 2000zł do 4000zł, jednak wszystko zależne jest od kilku czynników:

  1. Zakres usług: Im szerszy zakres usług oferowany przez Wedding Content Creatora, tym zazwyczaj wyższa cena. Na przykład, jeśli usługa obejmuje zarówno fotografię, jak i filmowanie, cena może być wyższa niż za każdą z tych usług oddzielnie.
  2. Doświadczenie i renoma: Doświadczeni i dobrze znani Wedding Content Creatorzy mogą pobierać wyższe opłaty ze względu na swoją wiedzę, umiejętności i renomę.
  3. Czas i nakład pracy: Cena może być również uzależniona od czasu, jaki Wedding Content Creator poświęca na realizację usługi oraz od nakładu pracy związanej z montażem filmów czy edycją zdjęć.
  4. Lokalizacja: Ceny mogą się różnić w zależności od regionu geograficznego i kosztu dojazdu takiej osoby.

Korzystanie z usług Wedding Content Creatora ma dużo plusów i minusów. Warto dobrze rozważyć czy ma on być uzupełnieniem zespołu filmowo-fotograficznego czy jego zastąpieniem – godząc się przy tym na zupełnie inną jakość materiałów. Ważne, by decyzja była zgodna z Wami. Cudownych wspomnień ze ślubu!

👰 Planer ślubny dla Ciebie

✅ Budżet
✅ Usługodawcy
✅ Harmonogram
✅ Pomocne checklisty
✅ Każdy etap: przed / dzień ślubu / po ślubie

planer ślubny pdf mówię o ślubie plan wesela
0 0 votes
Ocena artykułu
Powiadom o
0 komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze