Niestandardowa atrakcja na wesele

5 1 vote
Ocena artykułu

Organizacja wesela to dla wielu osób bardzo ważne i wyjątkowe wydarzenie w życiu. Chcą, aby ten dzień był nie tylko piękny, ale i niezapomniany dla nich oraz gości. Właśnie dlatego wiele par zastanawia się, jaka atrakcja na wesele będzie najciekawsza: fotobudka, Pokój Wspomnień®, czy inne formy rozrywki, które mają na celu zaangażowanie gości i umożliwienie im spędzenia czasu w sposób kreatywny i przyjemny.

Spis treści:

Fotobudka – plusy i minusy

Fotobudka

Plusy fotobudki:

 • Fotobudka dostarcza świetnej zabawy i rozrywki na weselu dla gości w każdym wieku.
 • Umożliwia wykonanie zabawnych i niepowtarzalnych zdjęć, które stanowią doskonałą pamiątkę z wesela.
 • Fotobudka może pomóc w integracji gości i budowaniu atmosfery wesela dzięki zachęceniu ich do wspólnych zdjęć i zabawy.
 • Wynajem fotobudki jest stosunkowo tani w porównaniu do innych atrakcji weselnych.
 • Zdjęcia z fotobudki można umieścić w albumie weselnym lub przesłać do gości jako podziękowanie za przybycie.

Minusy fotobudki:

 • Niektórzy goście mogą czuć się niekomfortowo przed kamerą i nie chcieć korzystać z fotobudki.
 • W przypadku dużych wesel, kolejka do fotobudki może być długa, co może nieco zniechęcić niektórych gości.
 • Istnieje ryzyko, że zdjęcia z fotobudki mogą być nieodpowiednie lub obraźliwe, jeśli goście nie zachowają dobrego smaku lub korzystają z gadżetów w sposób nieodpowiedni.
 • Zdjęcia z fotobudki często są w formacie małych pasków lub karteczek, co może nieco utrudnić ich przeglądanie i oglądanie.
 • Fotobudka wymaga miejsca i dostępu do prądu, co może stanowić pewne ograniczenie w przypadku mniejszych sal weselnych lub jeśli organizuje się wesele w plenerze.

Fotobudka czy Fotobudka 360?

Wybór między Fotobudką, a Fotobudką 360 zależy od indywidualnych preferencji i budżetu. Fotobudka jest tańsza i bardziej tradycyjna, a jednocześnie dostarcza świetnej zabawy i umożliwia wykonanie zabawnych zdjęć. Natomiast Fotobudka 360 jest bardziej nowoczesna i zaawansowana technologicznie, ale jej wynajem jest zazwyczaj droższy.

Fotobudka jest ograniczona liczbą osób, które mogą się zmieścić na zdjęciu, a także ma mało elastyczne ustawienie ramki kadru i sztywne ustawienia oświetlenia. Fotobudka 360 umożliwia wykonanie zdjęć panoramicznych, które następnie można obejrzeć w postaci 3D lub GIF’a. Głównym plusem fotobudki 360 jest możliwość uwiecznienia całego otoczenia na jednym zdjęciu oraz elastyczność w dostosowaniu ramki kadru i oświetlenia do preferencji Młodych Par.

Warto zaznaczyć, że fotobudka 360 może być doskonałym wyborem dla par, które cenią sobie nowoczesne technologie i chcą zapewnić swoim gościom niezapomniane wrażenia. Natomiast fotobudka będzie dobrym wyborem dla par, które szukają prostych i tradycyjnych form atrakcji weselnych.

Najlepsze pomysły na gadżety do fotobudki?

Gadżety do fotobudki

Aby urozmaicić sesje zdjęciowe i stworzyć niezapomniane wspomnienia, warto wyposażyć fotobudkę w różnego rodzaju gadżety i rekwizyty. Przedstawimy kilka pomysłów na gadżety, które sprawią, że sesja zdjęciowa w fotobudce będzie jeszcze bardziej interesująca i zabawna.

 1. Rekwizyty i akcesoria do przebierania się: nakrycia głowy, okulary, peruki, kapelusze, brody, wąsy, maski, kolorowe okulary, czapki, itp.
 2. Wielkie napisy i tablice z napisami: z imionami nowożeńców, datą ślubu, hasłami weselnymi lub zabawnymi sentencjami.
 3. Balony, wiatraczki i inne dekoracje: w kolorach motywu weselnego lub w wybranym stylu dekoracji, np. vintage, boho, glamour.
 4. Obrazki i kolaże: zdjęcia gości lub nowożeńców w różnych klimatach lub stylach, np. w strojach z epoki, jako superbohaterowie, sportowcy, celebryci, itp.
 5. Maskotki i pluszowe zwierzątka: przytulanki lub maskotki w różnych rozmiarach i kolorach, które mogą być ustawione w tle zdjęć lub wzięte do ręki.
 6. Rekwizyty tematyczne: np. parasole, piłki, gitary, samochody, rowery, itp. – w zależności od motywu weselnego i preferencji pary młodej.
 7. Ramki i tablice do pisania: umożliwiające wpisanie sentencji lub życzeń na zdjęciach lub w tle.
 8. Lampiony, girlandy i ozdoby świetlne: nadające romantyczny lub festiwalowy nastrój, zwłaszcza w przypadku zdjęć wieczornych.
 9. Maska fotochromatyczna: fotobudka wyposażona w aparat, który zrobi kilka zdjęć w ciągu kilku sekund, a następnie przetworzy je w jedną sekwencję. To świetne rozwiązanie dla par, które chcą wykonać dynamiczne i zabawne zdjęcia.
 10. Interaktywne ekrany dotykowe: umożliwiające personalizację zdjęć i integrację z mediów społecznościowych. To dobry pomysł dla par, które chcą umożliwić gościom udostępnianie zdjęć z wesela w internecie.

Inne atrakcja na wesele

Pokój Wspomnień - Wygląd - atrakcja na wesele

Pokój Wspomnień® to alternatywa fotobudki. Coś nowego, czego nikt tego jeszcze nie miał. Na pewno Wasi gości będą mega zaskoczeni!

Zwykłe paski ze zdjęciami z fotobudki mogą się zgubić lub zatracić w gąszczu wspomnień, natomiast dzięki Pokojowi Wspomnień® będziecie mogli zobaczyć emocje Waszych gości, usłyszeć ich życzenia, a także prześledzić najpiękniejsze chwile Waszego wesela. Ta niezwykła pamiątka będzie zawsze z Wami i pozwoli przypomnieć sobie ten wyjątkowy dzień w każdej chwili po wyciągnięciu telefonu.

Co to jest Pokój Wspomnień®?

Pokój Wspomnień® nie przerywa zabawy na parkiecie – goście nie muszą stać w kolejce, a wręcz przeciwnie, mogą szaleć na parkiecie przez cały czas. Do pokoju zwykle przychodzą tylko 2-3 pary na raz, co nie zakłóca innych atrakcji weselnych. Pary, które odwiedzają Pokój Wspomnień®, nie odczuwają presji kolejki na plecach i mogą swobodnie korzystać z atrakcji przez tyle czasu, ile tylko chcą. Bez limitu czasu nikt nie popędza innych do szybkiego opuszczenia pokoju, co pozwala na swobodne i komfortowe korzystanie z pamiątki weselnej.

Bilety Wstępu na początku są przekazywane według kolejności, której pilnuje obsługujący Pokój. Para Młoda przekazuje je rodzicom, rodzice rodzeństwu pary młodej. Rodzeństwo przyprowadza dziadków i często pomaga im wewnątrz, żeby czuli się swobodnie. Po dziadkach bilety są przekazane do świadków. Po świadkach bilety są przekazywane swobodnie między gośćmi. “Wyłączenie” biletów następuje dopiero po osiągnięciu nagrań około 80% gości.

Pokój Wspomnień - Pytania

Talia kart z pytaniami znajduje się w rękach obsługującego i każda Para losuje swoje pytanie przed wejściem. Jest to unikalny zestaw pytań oraz kolekcję ciekawostek, anegdot i pomysłów na życzenia. Dzięki temu nie ma mowy o nudzie i monotonii – Goście z chęcią biorą udział w zabawie, odpowiadając na pytania i dzieląc się swoimi historiami. Efektem są wspaniałe nagrania pełne emocji, żartów i szczerej rozmowy. To nie tylko pamiątka, ale i dodatkowy element atrakcji. Im więcej par korzysta, tym więcej rozmów o tym, kto wylosował jakie pytanie i większa ciekawość, jakie pytanie trafi się następnej parze.

Film jest dostępny błyskawicznie do 24 godzin po ślubie. Można go obejrzeć już na drugi dzień – np. z gośćmi na sali. W przypadku kontrowersyjnych treści, zsą one konsultowane z Parą Młodą i to oni decydują, czy chcą, aby dany fragment znalazł się w filmie czy też nie.

Po skorzystaniu z Pokoju Wspomnień każda para otrzymuje specjalny bilecik informujący gości, że Para Młoda przygotowała dla nich podziękowanie. W bileciku znajduje się także link, który prowadzi do filmu z całego wesela, który kończą podziękowania Pary Młodej. To wyjątkowa funkcja, która dodaje wartości do pamiątki weselnej i pozwala na docenienie obecności gości.

Lepsza od fotobudki?

Pokój Wspomnień to atrakcja, która ma wiele zalet i rozwiązuje wiele obiekcji. Po pierwsze, obawy dotyczące tego, że goście nie będą chcieli skorzystać z pokoju są nieuzasadnione – na podstawie danych wynikających z blisko 1000 zrealizowanych imprez, około 80% gości decyduje się na skorzystanie z pokoju. To dzięki temu, że jest to atrakcyjna propozycja dla każdej grupy wiekowej, a każdy gość jest zachęcany do skorzystania z biletu. Pytania zawarte w talii stymulują ciekawość i zachęcają do korzystania z pokoju, a osoby, które już z niego skorzystały, przekonują kolejne do spróbowania.

Jeśli chodzi o obawy dotyczące zgubienia biletów, to cały czas jest koordynator, który dba o ich płynność ruchu, a jeśli jakiś bilecik zostanie zgubiony, to zostanie on natychmiastowo zastąpiony nowym.

Kolejną obawą są dźwięki i miejsce, w którym ustawiony jest pokój. Jednakże, dzięki wielu przetestowanym rozwiązaniom udało się znaleźć sposób na rejestrację dźwięku, który zapewnia dobrą jakość nawet w głośnej sali, a pokój może być ustawiony w dowolnym miejscu.

Dodatkowo, Pokój Wspomnień jest dostępny w pięciu językach z możliwością rozszerzenia. Interface aplikacji wewnątrz pokoju i bilety wstępu są w języku polskim i angielskim, a talia kart jest tłumaczona dodatkowo na rosyjski, niemiecki i włoski. Można także dodać kartę tłumaczeń dla języka Pary Młodej.

Pokój Wspomnień nie ma również limitów czasowych, nagrań ani zdjęć, a zdjęcia zrobione w pokoju są dostępne online w pełnej rozdzielczości i można je wydrukować w dużym formacie. Para Młoda decyduje, kiedy chce zakończyć usługę, a procedury są tak zaprojektowane, aby chronić prywatność gości.


Artykuł zrealizowany przy współpracy z: https://pokojwspomnien.pl/

👰 Planer ślubny dla Ciebie

✅ Budżet
✅ Usługodawcy
✅ Harmonogram
✅ Pomocne checklisty
✅ Każdy etap: przed / dzień ślubu / po ślubie

planer ślubny pdf mówię o ślubie plan wesela
5 1 vote
Ocena artykułu
Powiadom o
0 komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze