Pomysły na ślubną sesję plenerową

5 2 votes
Ocena artykułu

Oczywistością jest, że miejscami, w których powstają sesje ślubne są kościół i sala na wesele. Sesja zdjęciowa w ślubnych stylizacjach stała się nieodłącznym elementem uroczystości. Zdjęcia są doskonałą pamiątką tego najważniejszego w waszym wspólnym życiu wydarzenia. Dobry fotograf potrafi zamknąć w kadrach emocje i wspomnienia. Oprócz zdjęć z dnia ślubu możecie mieć też zdjęcia z sesji plenerowej. Zdjęcia zrobione krótko po ślubie, kiedy wasze uczucie jest świeże, a jednocześnie scementowane przysięgą małżeńską, mają w sobie coś niezwykłego i zdecydowanie warto je robić. Oto pomysły na ślubne sesje plenerowe.

Romantyczna sesja o zachodzie słońca lub nad wodą

Można ją zrobić praktycznie wszędzie. Zachody słońca są romantyczne, a światło w czasie ich trwania jest miękkie i ciepłe, co pozwala uzyskać dobre efekty zdjęć. Sesję z zachodzącym słońcem w tle możecie zorganizować w parku, nad wodą lub w mieście, możliwości są naprawdę duże, ogranicza Was tylko wyobraźnia.
Morze, rzeka, jezioro. Wszystkie te miejsca pozwolą zrobić sesję nad wodą lub w wodzie. Jeśli nie czujecie potrzeby, żeby wasze ślubne stroje pozostały w nieskazitelnym stanie, możecie osiągnąć naprawdę ciekawe efekty. Od Was zależy czy będzie to sesja w romantycznym stylu, gdzie zakochani spacerują się nad morzem, czy sesja, która pozwala na zabawę i dużo śmiechu, podczas której młoda para chlapie się w wodzie się jak dzieci. 

Sesja tam, gdzie się poznaliście lub zdjęcia, które opowiedzą o waszej pasji

Poznaliście się w liceum? A może wpadliście na siebie w tramwaju? Co powiecie na pomysł, żeby sesję ślubną zorganizować tam, gdzie się poznaliście? Im mniej oczywiste jest to miejsce, tym ciekawsze mogą być zdjęcia. Za inspirację może posłużyć też miejsce waszej pierwszej randki lub miejsce, które szczególnie lubicie.
Lubicie sport, waszą pasją są książki, a możecie lubicie grać w szachy? Sesja ślubna może prezentować wasze zainteresowania. Im ciekawsze macie hobby, tym większe pole do popisu. Zdjęcia mają być o Was i opowiadać waszą historię. 

Sala na wesele lub wasze mieszkanie

Czy pomyśleliście kiedyś o tym, że świetnym plenerem zdjęciowym może być sala na wesele? To świetny pomysł. Oglądaliście przecież różne sale na wesele, a właśnie ta konkretna skradła wasze serca! Sala na wesele może mieć bardzo ciekawy wystrój, jest miejscem o wysokiej estetyce. Umawiając się w miejscu waszego wesele poza dniem ślubu, zyskujecie przestrzeń, którą możecie wykorzystać np. do odtworzenia sceny pierwszego tańca. Sala na wesele często jest wybierana przez Parę Młodą tak, aby stylistycznie pasowała do reszty, np. sukni Panny Młodej, może stać się więc idealnie pasującą scenerią.
A może podczas wesela czuliście się jak król i królowa balu? Jeśli dobrze Wam było w tych rolach, możecie przedłużyć zabawę. Zorganizujcie gadżety – berło i koronę, ten pomysł sprawdzi się zwłaszcza jeśli wasza sala na wesele była w pałacowym stylu.
Dom to miejsce, w którym spotykacie się po ciężkim dniu. Miejsce, w którym razem zasypiacie i razem się budzicie. Miejsce wypełnione waszą miłości. Sesja w przestrzeni, którą tak dobrze znacie może być strzałem w dziesiątkę. Możecie zrobić bardzo klasyczne zdjęcia lub zabawić się w Panią i Pana domu, którzy piorą, gotują, sprzątają, albo grają na xboxie.

Sesja ślubna w ruchu, lub w ekstremalnych warunkach

Rolki, rower, trampoliny. Wszystko co lubicie, da się wykorzystać podczas sesji ślubnej. Szpilki i mokasyny możecie zamienić na trampki, a potem po prostu oddajcie się zabawie. Fotograf z przyjemnością uchwyci na zdjęciach wasze uśmiechy.
Zawsze chcieliście skoczyć ze spadochronem, ale jakoś nigdy nie było okazji? Właśnie się nadarzyła! Sesja ślubna w ekstremalnych warunkach będzie wyzwaniem i dla Was, i dla fotografa, ale zdjęcia z niej mogą być naprawdę niesamowite.

Plener ze zwierzętami lub ulubionymi bohaterami

Jeździcie konno? A może wszędzie towarzyszą Wam wasze ukochane psy? Zaproście zwierzaki na sesję ślubną. Na zdjęciach zobaczycie nie tylko miłość, która łączy Was, ale także miłość do czworonogów. Nie macie zwierząt, ale chcecie, żeby wzięły one udział w sesji? To możliwe. Gospodarstwa agroturystyczne oferują taką możliwość. Dzięki temu można mieć np. sesję ślubną z alpakami.
Obydwoje kochacie Batmana? A może wielokrotnie oglądaliście Alicję w krainie czarów? Motyw waszych ulubionych filmów czy powieści można wykorzystać podczas sesji ślubnej i nadać jej dzięki temu niepowtarzalny, indywidualny charakter. 


Tekst sponsorowany: GoCook – organizator eventów firmowych, kursów gotowania i przyjęć weselnych

👰 Planer ślubny dla Ciebie

✅ Budżet
✅ Usługodawcy
✅ Harmonogram
✅ Pomocne checklisty
✅ Każdy etap: przed / dzień ślubu / po ślubie

planer ślubny pdf mówię o ślubie plan wesela
5 2 votes
Ocena artykułu
Powiadom o
0 komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze