Piękna opalenizna na wesele – jak bezpiecznie i zdrowo zadbać o swoją cerę przed ślubem?
Panna młoda w dniu ślubu niewątpliwie powinna wyglądać zjawiskowo. Dotyczy to nie tylko makijażu, fryzury i sukni. Blada, nieopalona skóra robi niekorzystne wrażenie. Jednak opalenizna musi wyglądać zdrowo i naturalnie, tylko wtedy będzie zdobić. Jak osiągnąć ten efekt? Znamy sprawdzone sposoby.
Krok 1 – przygotuj skórę do opalania
Teoretycznie opalanie można zacząć w każdym momencie, ale nie wszystkie zabiegi pielęgnacyjne da się zrobić na świeżo opalonej, wrażliwej skórze. Zanim zaczniesz się opalać, koniecznie:
– rób regularnie peeling twarzy i ciała – dzięki temu będzie ona gładka, dobrze przygotowana na przyjęcie kosmetyków nawilżających. Regularne stosowanie peelingu pomoże też w uzyskaniu równomiernej opalenizny. Nie wykonuj tego zabiegu na świeżo opalonej i rozgrzanej skórze, może być bolesny;
– wprowadź do diety produkty bogate w witaminy A, C i E oraz beta-karoten. Nie tylko poprawią kondycje skóry, ale też nadadzą jej ładny odcień;
– stosuj kosmetyki nawilżające – dobrze nawilżona skóra ma zdrowszy wygląd i jest gładsza
Krok 2 – rozsądne i bezpieczne opalanie
Jeśli decydujesz się na naturalne opalanie, pamiętaj o żelaznych zasadach:
– nie przebywaj na słońcu w godzinach 12 – 14, a szczycie sezonu letniego nawet 10 – 16. Opalanie w innych godzinach co prawda trwa wolniej, ale jest bezpieczniejsze. Unikniesz poparzeń, które trudno byłoby zamaskować. No i nie da się ukryć, że poparzona skóra jest bolesna, co mogłoby utrudnić lub wręcz uniemożliwić weselną zabawę.
– zacznij się opalać na kilka tygodni przed ślubem – dzięki temu uzyskasz trwałą opaleniznę o równomiernym odcieniu. Nie da się tego zrobić w dwa dni. Skóra będzie wówczas różowa lub czerwona, co wygląda bardzo nieestetycznie;
– stosuj kremy z filtrem UV – pamiętaj o ich aplikacji na minimum pół godziny przed opalaniem. Jeśli przebywasz długo na słońcu, na pewno trzeba będzie posmarować się co najmniej dwa razy.
Jeśli decydujesz się na opalanie w solarium (bo akurat trwa zima lub uważasz ten sposób za pewniejszy), rób to z umiarem. Jedna wizyta w tygodniu wystarczy. Stosuj kosmetyki ochronne i nie próbuj nic przyspieszać – kilka wizyt w solarium pozwoli uzyskać opaleniznę odcieniem zbliżoną do naturalnej.
Krok 3 – właściwa pielęgnacja po opalaniu
Skóra po opalaniu jest bardzo delikatna, rozgrzana, wrażliwa na dotyk. Wymaga odpowiedniej pielęgnacji, dlatego zaopatrz się zawczasu w balsam chłodzący po opalaniu lub inne kosmetyki nawilżające o podobnym działaniu.
Zrezygnuj z kąpiel w wannie i gorących pryszniców. Zamiast nich stosuj ciepły lub chłodny natrysk.
Pij dużo wody. Opalona skóra łatwo ulega odwodnieniu. Trzeba ją nawilżać nie tylko od zewnątrz, ale też od środka.
Krok 4 – podkreślenie opalenizny w dniu ślubu
Nawet najpiękniejszą opaleniznę warto dodatkowo podkreślić rozświetlaczem albo bronzerem. Dobrze sprawdzi się też krem koloryzujący do twarzy, który wyrówna ewentualne przebarwienia.
Ten najważniejszy dzień nie może się obyć bez makijażu. Ten jednak nie powinien być robiony bez próby. Opalanie trzeba zakończyć przynajmniej tydzień przed ślubem i zrobić co najmniej jeden próbny makijaż.
Artykuł sponsorowany