Zaznacz stronę

Tani fotograf ślubny?

fotograf ślubny

Czy tani fotograf ślubny, to słaby fotograf ślubny? Spotkałam się kiedyś z takim twierdzeniem, że jeśli stawia się na jakość, to zdjęcia ślubne są tą usługą, na której nie warto oszczędzać oszczędzać się nie da. I zgadzam się w stu procentach, że nasze podejście w takiej sytuacji musi być inne. Bo wracamy tu do samego początku organizacji ślubu i wesela, czyli do tworzenia budżetu ślubnego, a konkretnie – do ustalenia priorytetów. Zatem potworzę raz jeszcze: oszczędzaj tylko na tym, na czym chcesz oszczędzać, bo zaprawdę na wszystkim oszczędzać nie musisz. Ale nie byłabym sobą, gdybym nie powiedziała, że nawet jeśli zależy Ci na jakości, to wciąż możesz szukać oszczędności. Nawet przy fotografie ślubnym. Jesteś ciekawa gdzie?

Początkujący fotograf ślubny

To na pewno opcja niosąca ze sobą największe oszczędności, ale i największe ryzyko. Nie ważne ile kosztuje fotograf ślubny, ważne, by jego cena odpowiadała Twojemu całkowitemu budżetowi ślubnemu. Biorąc taniego fotografa warto zrobić sobie bilans zysków i strat, i znaleźć idealnego kandydata. Takiego, którego prześwietlisz z góry na dół, któremu będziesz ufać, który urzeknie Cię swoim stylem i podejściem do innych wykonanych przez siebie zdjęć. Który będzie mieć już na swoim koncie inne uroczystości i reportaże, niekoniecznie ślubne. Który ewentualnie będzie Twoim dobrym znajomym, na którym po prostu możesz polegać. Co trzeba natomiast powiedzieć, to to, że początkujący usługodawca wcale nie musi być zły. Oczywiście, może mu brakować doświadczenia, może nie zareagować dynamicznie przy jakiejś trudnej sytuacji, może zaliczyć kilka wpadek. Ale ostatecznie efekt i tak może być wow! Początkującego fotografa ślubnego możecie szukać na różnych grupach ślubnych na Facebooku, przy poszukiwaniach warto skorzystać ze wskazówek Gentleman – Wedding Story, którzy specjalizują się w filmie i fotografii ślubnej. W odcinku masz kilka wskazówek, na co warto zwrócić uwagę dodając posty z poszukiwaniami fotografa lub filmowca:

Ile godzin pracuje fotograf ślubny?

Fotograf ślubny bardzo często pracuje od momentu przygotowań do około 1 w nocy, co oczywiście przekłada się na cenę usługi. Możecie jednak w tym miejscu zastanowić się, na jakich kadrach zależy Wam najbadziej i spróbować ten czas pracy usługodawców ograniczyć. Przykładowo, niech pojawią się dopiero podczas ceremonii, a wyjadą zaraz po podziękowaniach dla rodziców, które możecie zaplanować nawet na godzinę 20:00. Wtedy będziemy mieć materiał z takich wydarzeń, jak: ceremonia, życzenia, toast, pierwszy taniec, tort ślubny, podziękowania dla rodziców.

W tym samym miejscu, warto zwrócić uwagę na dodatkowe elementy pakietów, takie jak sesja narzeczeńska, czy sesja ślubna w innym dniu. Rezygnując z kolejnych, dodatkowych dni i godzin pracy, oszczędności mogą być naprawdę duże. Jeśli zastanawiasz się z czego możesz zrezygnować i jakie pytania warto zadać fotografowi przed podpisaniem umowy ślubnej, to ta ściąga będzie bardzo pomocna:

Fotograf ślubny z okolicy

To oczywiście nie jest tak, że lokalnie zawsze jest taniej, bo jak mieszkacie w dużym mieście, to ta lokalność może działać w drugą stronę. Ale im bliżej, tym większa szansa na kogoś „po znajomości”, a tego, że często niesie to ze sobą oszczędności chyba tłumaczyć nie muszę. Poza tym, kiedy usługodawcy pochodzą z naszych okolic, wtedy nie musimy liczyć się z kosztem związanym z dojazdem, czy noclegiem. 

Fotoksiążka i wydrukowane zdjęcia

Dziś właściwie już każdy fotograf ślubny ma w swojej ofercie takie bajery, jak: fotoksiążka, wywołane zdjęcia na super papierze, materiał przekazany na grawerowanym pendrive i tak dalej. A gdyby tak z tego zrezygnować? Szczerze powiedzieć, że po prostu naprawdę tego nie potrzebujecie i jeśli tylko jest taka możliwość, to wolelibyście dać sobie z tym spokój. To nie będą duże oszczędności, ale przy organizacji ślubu i wesela, to każdy grosz ma znaczenie.

Konkursy ślubne

Masz na oku konkretnego fotografa ślubnego? Świetnie! Śledź go regularnie w social mediach, bądź aktywnym fanem, komentuj i udostępniaj, a kiedy stworzy jakąś akcję promocyjną, albo konkurs, to to zaangażowanie na pewno będzie działało na Twoją korzyść. Każdy z nas lubi, jak widzi, że ktoś nas lubi.


0 komentarzy

Wyślij komentarz

500 gotowych pytań – Ślubna umowa bez tajemnic

500 gotowych pytań – Ślubna umowa bez tajemnic

O co spytać przed podpisaniem umowy ślubnej? O co pytać fotografa ślubnego? Jakie są pytania do sali weselnej? Jakie są pytania do florystki o bukiet ślubny? Ślubna umowa bez tajemnic, czyli gotowa lista pytań, które warto zadać przed podjęciem ostatecznej decyzji i...

czytaj dalej
500 gotowych pytań – Ślubna umowa bez tajemnic

500 gotowych pytań – Ślubna umowa bez tajemnic

O co spytać przed podpisaniem umowy ślubnej? O co pytać fotografa ślubnego? Jakie są pytania do sali weselnej? Jakie są pytania do florystki o bukiet ślubny? Ślubna umowa bez tajemnic, czyli gotowa lista pytań, które warto zadać przed podjęciem ostatecznej decyzji i...

czytaj dalej