4.2 79 votes
Ocena artykułu

Od czego zacząć organizację ślubu?

Powiedzieć, że organizacja ślubu jest jak rock’n’roll… to nic nie powiedzieć! Czasami tempo jest zawrotne, jak obroty w Thermomixie. Dzieje się – oj dzieje.
Ślubu to wyjątkowe wyzwanie, które wymaga starannego planowania i warto wiedzieć o podstawach.

Pierwszy taniec podnoszenie choreografia

Pierwszym krokiem jest ustalenie daty i budżetu. Następnie wybierzcie miejsce ceremonii oraz przyjęcia – to kluczowe elementy. Kolejnym etapem jest lista gości i wysłanie zaproszeń. Dobrze jest zarezerwować ekipę, która pomoże ogarnąć zdjęcia ślubne i film ślubny, zespół / DJa oraz pozostałe usługi.

Dalsze kroki to wybór strojów dla Pary Młodej i drużby/świadkowej, dekoracje oraz kwiaty. Menu weselne, tort i napoje również należy przemyśleć. Pamiętajcie o formalnościach prawnych – dokumentach i rejestracji ślubu. Nie zapomnijcie o planie transportu dla Was i gości.

Niebagatelna jest też papeteria ślubna – zaproszenia, podziękowania, numery stołów itp. W miarę ograniczonego czasu na organizację, warto rozważyć zatrudnienie konsultanta ślubnego, który pomoże w zorganizowaniu wszystkich detali.

jak dbać o związek

“Ja robię to, a Ty robisz to…”

Podział obowiązków w organizacji ślubu można dostosować do mocnych stron i preferencji Młodej Pary. To nie zasada… ale bardzo często się sprawdza —>

Pan Młody, dzięki swemu analitycznemu i ścisłemu umysłowi, może doskonale sprawować pieczę nad sprawami logistycznymi. To on może skoncentrować się na wyborze transportu, ustaleniu harmonogramu i dbałości o formalności.

Z drugiej strony, Panna Młoda, z naturalnym zmysłem estetycznym, doskonale nada się do kierowania aspektami związanymi z wyglądem i atmosferą ślubu. Zajęcie się dekoracjami, kwiatami, strojami i zaproszeniami pozwoli wyrazić jej kreatywność i wyczucie stylu.

Jednak warto pamiętać, że ostateczne decyzje powinny być wspólne i oparte na wzajemnym zrozumieniu i kompromisie. Planując razem główne elementy, takie jak miejsce ceremonii i lista gości, Para Młoda tworzy solidną podstawę dla udanej organizacji ślubu. Regularne rozmowy i otwarta komunikacja pomogą zminimalizować stres i osiągnąć harmonię w całym procesie planowania.

Ile kosztuje ślub cywilny poza urzędem stanu cywilnego

Organizer Panny Młodej = droga na skróty

Wyobraź sobie, że planujesz podróż z Warszawy do Szczecina. Z grubsza wiesz na mapie, gdzie znajdują się te miasta… ale czy intuicyjnie (bez patrzenia w mapę!) wsiądziesz do samochodu i pojedziesz najszybszą i prostą drogą?

Hmmm… coś mi podpowiada, że nie do końca. Kilka razy coś Ci podpowie, by zerknąć na mapę i upewnić się czy dobrze jedziesz.

Tym właśnie jest Organizer Ślubny – idealną mapą do zaplanowania i zorganizowania ślubu. Krok po kroku. Każdy zakręt, każda ulica nie będzie miała przed Tobą tajemnic. Od teraz cała podróż staje się łatwa i przyjemna.

pomocne checklisty do planowania ślubu - organizer ślubny

Co da Ci organizer weselny?

 • Oszczędność czasu: zapomnij o ‘googlowaniu’ wszystkich ślubnych tematów. Pobierasz organizer weselny w formie PDF, otwierasz go i w przyjemny sposób działasz krok-po kroku zgodnie ze wskazówkami. Proste? Otóż to.
 • Kontrola nad budżetem: możesz nie być mistrzem oszczędzania, od tego jest organizer. Zapisując wszystkie wydatki związane z usługodawcami oszczędzisz masę czasu… a i więcej zostanie w kieszeni na np. podróż poślubną.
 • Wygoda: zapomnij o noszeniu dużej teczki w torebce – MOŚowy organizer ślubny możesz pobrać w formie PDF i korzystać z niego na telefonie. Pewnie też cenisz komfort i szybkość załatwiania spraw.
 • Ekologiczność: Korzystanie z organizera ślubnego PDF oznacza brak potrzeby drukowania czegokolwiek. Kochasz naturę? My też – razem możemy dbać o środowisko.
 • Produkt w promocji
  Niezbędnik Panny Młodej - planer ślubny
  (pdf) Planer ślubny
  39  119 

Jakie są organizery ślubne do wyboru?

Najpopularniejszymi aktualnie są:

planer ślubny - od czego zacząć?

Co zawiera organizer ślubny – Mówię o ślubie?

planer ślubny opinie - organizer ślubny

Kiedy warto wybrać organizer weselny?

Nie ma zależności pomiędzy ilością miesięcy do ślubu, a korzystaniem z organizera. Często Panny Młode korzystają z niego zaraz po zaręczynach. Zdarzają się też takie, które potrzebują wsparcia na ‘ostatniej prostej’, by upewnić się, że wszystko mają pod kontrolą. Organizer z pewnością pomaga z wyprzedzeniem “rozłożyć siły” na cały maraton organizacji, tak by nie złapać zadyszki, a spokojnie po godzinach sukcesywnie realizować kolejne rzeczy:

1 etap: 18 – 12 miesięcy przed ślubem
2 etap: 11 – 7 miesięcy przed ślubem
3 etap: 6 miesięcy przed ślubem
4 etap: 5 miesięcy przed ślubem
5 etap: 4 miesiące przed ślubem
6 etap: 3 miesiące przed ślubem
7 etap: 2 miesiące przed ślubem
8 etap: 1 miesiąc przed ślubem
9 etap: 2 tygodnie przed ślubem
10 etap:
1 tydzień przed ślubem

 • Produkt w promocji
  Niezbędnik Panny Młodej - planer ślubny
  (pdf) Planer ślubny
  39  119 

4.2 79 votes
Ocena artykułu
Powiadom o
8 komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze
Kamila
10/04/2023 12:34

Świetny organizer! Najważniejsze informacje zebrane w jednym miejscu 😀 Udany zakup

Adam
28/11/2022 15:56

Super wpis

Adrianna
23/10/2022 14:54

Serdecznie polecam, mi pomógł zorganizować cały slub I wesele 🙂

Asia Pierzchała
17/02/2022 18:59

Super, polecam bardzo!

Regina
14/01/2021 15:53

Czy to dziwne, że jeszcze jestem na etapie zaręczyn, a już pobrałam ten organizer ślubny? 😄😄😄
Super, że można go pobrać za darmo!!! ❤️ ❤️ ❤️ ❤️

Ania
07/01/2021 12:03

Po prostu ARCY-dzieło! Zastanawiałam się nad kupieniem drukowanego – jest kilka fajnych w Empiku, ale ostatecznie korzystam z MOŚowego i jestem super szczęśliwa 😊

Agnieszka
05/01/2021 11:40

Najlepszy organizer ślubny EVER!!! ❤️ ❤️ ❤️

Kasia
24/11/2020 15:11

Super organizer ślubny! Wszystkie informacje zebrane w jednym miejscu i w dodatku za darmo. Bezcenna pomoc każdej Pannie Młodej. Jestem gadżeciarą jeśli chodzi o apki w telefonie, dlatego wszystko, co można błyskawicznie wykorzystać za pomocą telefonu jest dla mnie strzałem w dychę! Dziękuję MOŚe – super robota ten planer ślubny <3

Blog

Sklep

Konto