O czym warto pamiętać wybierając salę weselną?

5 2 votes
Ocena artykułu

Sala weselna jest tym elementem ślubnych przygotowań, który wzbudza zdecydowanie najwięcej emocji. Przyszli nowożeńcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że od jej wyboru w dużej mierze zależy atmosfera panująca na zabawie, komfort gości, a także magia pamiątkowych zdjęć. W związku z tym, sporo czasu i energii poświęcają poszukiwaniom idealnej sali weselnej, czyli takiej, która w 100% sprosta ich oczekiwaniom oraz pozwoli zrealizować wizję udanej zabawy weselnej. Aby ułatwić im to zadanie, przygotowaliśmy praktyczny poradnik, który krok po kroku pozwoli dokonać wstępnej selekcji dostępnych w sieci ofert.

Wielkość sali weselnej, a liczba gości

Polskie wesela w dzisiejszych czasach bywają zarówno duże, jak i małe. Jedni nowożeńcy nie wyobrażają sobie spędzenia tego ważnego dnia, bez towarzystwa całej, niekiedy bardzo licznej rodziny i przyjaciół, inni natomiast preferują świętować w bardziej kameralnym gronie. Liczba gości ma ogromny wpływ na wybór sali weselnej – na duże wesele nie sprawdzi się mały lokal w restauracji czy hotelu, z kolei duża, przestronna sala w domu weselnym, będzie wyglądała karykaturalnie na tle małej liczby gości.

Aby nie popełnić błędu już na samym wstępie, warto zrobić jedną, bardzo prostą rzecz – sporządzić wstępną listę gości. Na kartce papieru lub na komputerze zapiszmy wszystkie osoby, które chcemy zobaczyć na swoim weselu. Kiedy lista będzie już gotowa, pora na podsumowanie – policzenie, ilu gości planujemy zaprosić na wesele. Ta wiedza pomoże ograniczyć poszukiwania sal weselnych wyłącznie do tych lokali, które dysponują odpowiednią przestrzenią.

Co jednak w sytuacji, kiedy znajdujemy się na tzw. granicy, czyli możemy wybrać zarówno większą, jak i mniejszą salę? W tym przypadku warto postawić na mniejszy lokal z bardzo prostego powodu – będzie on sprawiał wrażenie pełniejszego, co lepiej prezentuje się zarówno na żywo, jak i na zdjęciach. Przyjmuje się, że na jednego gościa powinien przypadać ok. 1,5 m2 wolnej przestrzeni na parkiecie.

Na łonie natury czy w sercu miasta, czyli lokalizacja sali weselnej

Drugą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, poszukując idealnego lokalu weselnego dla siebie, jest jego położenie. Sale weselne są dostępne zarówno w mieście, jak i poza nim, na peryferiach miejscowości lub po prostu na wsi. Z lokalizacją lokalu nieodłącznie wiąże się także typ lokalu. Oferujące sale weselne restauracje i hotele najczęściej mieszczą się w ośrodkach miejskich, domy weselne są zlokalizowane na obrzeżach miasta, z kolei stodoły i dworki znajdują się poza miastem, w sielskim otoczeniu polskiej wsi.

Decydując się na salę weselną w mieście, zapewnimy wszystkim gościom łatwy dojazd do lokalu i powrót z zabawy. Nie musimy więc troszczyć się o organizację autokaru czy innej formy transportu gości w tę i z powrotem. Impreza w hotelu może zostać połączona także z noclegiem na miejscu, który przyda się szczególnie gościom z innego miasta lub zza granicy. Hotele i restauracje to idealne miejsca na organizację wesela w klasycznym stylu, w stylistyce glamour oraz nowoczesnej zabawy, utrzymanej w minimalistycznych klimatach.

Jeśli natomiast marzymy o weselu w stylu boho lub rustykalnym, warto wziąć pod uwagę sale weselne na wsi. Wiejskie dworki, odnowione stodoły oraz zlokalizowane na łonie natury restauracje staną się efektownym tłem dla imprez utrzymanych w naturalnych klimatach. Decydując się na wyprawienie wesela poza miastem, warto jednak zadbać o zapewnienie gościom wygodnego transportu na miejsce – idealnie sprawdzi się wynajęty na czas uroczystości autokar z kierowcą, który dowiezie gości na imprezę oraz odwiezie ich do miasta po jej zakończeniu.

Jak szybko i sprawnie znaleźć najlepszą salę weselną?

Przedstawione powyżej kryteria wyboru to zaledwie początek tego, co należy ustalić przed przystąpieniem do poszukiwań idealnej sali weselnej. Oprócz nich, warto wziąć pod uwagę także wystrój lokalu, jego układ, dostępne na miejscu wyposażenie, a także weselne menu oraz koszt talerzyka, czyli kwotę, którą zapłacimy za jednego gościa, bawiącego się na naszej imprezie.

Znalezienie lokalu, który będzie w 100% spełniał nasze oczekiwania, jest obecnie bardzo łatwe. Wystarczy wpisać w przeglądarce adres https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/ i wybrać swoją lokalizację, aby od ręki i bez wychodzenia z domu zapoznać się ze wszystkimi wartymi uwagi, dostępnymi w naszej najbliższej okolicy lokalami weselnymi – ich szczegółową ofertą, zdjęciami, cennikiem usług, dostępnością w danym terminie, a także opiniami innych nowożeńców, którzy mieli okazję korzystania z ich usług.

👰 Planer ślubny dla Ciebie

✅ Budżet
✅ Usługodawcy
✅ Harmonogram
✅ Pomocne checklisty
✅ Każdy etap: przed / dzień ślubu / po ślubie

planer ślubny pdf mówię o ślubie plan wesela
5 2 votes
Ocena artykułu
Powiadom o
0 komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze