Film ślubny – nowoczesne kino

0 0 votes
Ocena artykułu

Ślub to wydarzenie, który chcemy pamiętać na zawsze. Nic więc dziwnego, że coraz więcej par decyduje się na profesjonalny film ślubny, który pozwala im wracać do tych wyjątkowych chwil. Być może masz podobnie? Poznaj kilka rad na sprawdzony film ślubny.

Spis treści:

Jaka powinna być długość filmu ślubnego?

Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz. Filmy ślubne z czasem przeistoczyły się w istne produkcje filmowe, a niektórzy nawet porównują je do seriali rodem z Netflixa. Najpopularniejsze długości to:

  • Powyżej 60 minut – Filmy kojarzone z czasami starszych pokoleń. Nadrzędną zasadą i wartością takiego filmu jest pokazanie możliwie wszystkiego, co działo się w dniu ślubu.
  • 15 – 30 minut – Najpopularniejszy format, który jednocześnie pozwala stworzyć ciekawą narrację przy jednoczesnym dynamicznym montażu. Długość adekwatna do wspomnianego ‘odcinka seriali z Netflixa”, którego aż miło odpalać na rocznicę i pokazywać znajomym.
25-minutowy film weselny | Pałac Goetz Wesele | Video: Gentleman Wedding Story
  • Poniżej 10 minut – Dla jednych ukochana, dla innych zbyt krótka. Przybiera formę nieco bardziej teledyskową.

Jaka jest więc idealna długość filmu ślubnego? To zależy. Jeśli nie masz pewności możesz postawić na bezpieczną i pewną formę od 15 do 30 minut. Jest to wystarczająca ilość czasu, żeby zbudować odpowiednią atmosferę całego materiału, jak i nadać wystarczające emocje. Taka wisienka na torcie, gdy wspólnie ze znajomymi zechcecie wrócić do tego dnia i przy okazji kolejnej domówki odpalić te emocje na nowo!

Ślub plenerowy | Oranżeria Przyjęcia Komorów

Teledysk ślubny – filmowy skrót

Film, to tylko jedna z produkcji. Warto pamiętać, że ekipa filmowa z pewnością oferuje również teledysk ślubny, który jest formą wymagającą dużych umiejętności wybrania najciekawszych scen i stworzenia równie epickiej narracji. Oto kilka przykładów:

Jaka muzyka w filmie ślubnym?

Muzyka jest kluczowa w budowania narracji, która opowie o tym ważnym dniu w emocjonalny i kinowy. Przy kontakcie z filmowcem warto spytać go o dobór muzyki. Zazwyczaj będziesz mieć możliwość podesłania swoich sugestii np. ulubione utwory lub artyści. To sprawia, że film jest jeszcze bardziej spersonalizowany. Warto pamiętać o tym, że wyczucie montażowe jest bardzo istotne i nie do każdego utworu muzycznego montuje się w taki sam sposób. Na tym etapie warto zaufać doświadczeniu filmowców, którzy będą odpowiednio wiedzieli, jak dobrać muzykę do Twojego filmu.

Ile kosztuje film ślubny?

Ceny różnią się, jak w każdym zawodzie artystycznym. Znajdziesz oferty zarówno na wykonanie filmu od 2000zł przez początkujące osoby, 6000 – 9000zł te doświadczone, aż po ceny powyżej 10000zł realizujących śluby dla zagranicznych Par.

Co składa się na dobry montaż?

Reportaż – “Klasyczne nagrywanie” typu zakładanie sukni ślubnej, garnituru, pokazanie akcesoriów – zapinek czy biżuterii już zaczyna ustępować kreatywniejszym pomysłom. Sztuką filmowca będzie ciekawe pokazanie całej oprawy, emocji, które Wam towarzyszą.

  • Emocje – od momentu, kiedy Panna Młoda i Pan Młody przybywają na miejsce, napięcie wzrasta diametralnie i będzie tak do momentu przysięgi. Zanim to się wydarzy, jest kilka istotnych chwil jak np. wejście Panny Młodej, czytanie przez kogoś bliskiego. Nie potrzeba dawać całego fragmentu, a najlepiej tylko ten, który podkreśli uczucia i atmosferę. Chwila ciszy… i czas na przysięgę. Kulminacyjny punkt ślubu, gdzie emocje sięgają zenitu. Wymienienie przysiąg, założenie obrączek i pocałunek na końcu. Wyjście z kościoła kontynuuje emocje w formie okrzyków przez wszystkich gościu w stronę Pary Młodej, którzy przechodzą przez kościelne drzwi już jako małżeństwo. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na obrobienie i nagranie materiału.
  • …i filmowe oko – Od wzniesień toastów do zabaw na parkiecie aż po chwil rozmów przy drinku. Filmowiec jest tego dnia z Wami, żeby widzieć, to czego Wasze oczy mogą nie zdążyć zobaczyć. Momenty i chwile – wywołujące ciarrrki!
podziękowanie dla rodziców - Gentleman Wedding Story

👰 Planer ślubny dla Ciebie

✅ Budżet
✅ Usługodawcy
✅ Harmonogram
✅ Pomocne checklisty
✅ Każdy etap: przed / dzień ślubu / po ślubie

planer ślubny pdf mówię o ślubie plan wesela
0 0 votes
Ocena artykułu
Powiadom o
0 komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze