Zaznacz stronę

Kogo zaprosić na ślub?

kogo zaprosić na ślub

„Kogo zaprosić na ślub?”, to odwieczny dylemat Młodych Par pomiędzy tym, kogo chcemy, a kogo zapraszamy, bo tak wypada. Ta bitwa myśli będzie trwała, tak długo dopóki nie uzmysłowimy sobie, dla kogo tak właściwie organizujemy ślub. Dzisiaj będzie o tym, dlaczego powinniśmy olać powinności, konwenanse i zaprosić na ślub jedynie te osoby, które są nam szczególnie bliskie, czyli zaproszenia ślubne bez ściemy!

Szkoda kasy

Brzmi znajomo niczym głos narzeczonego? Kojarzysz ten moment, w którym on na widok Twojego zachwytu nad kolejną parą szpilek, które dopiero co wyhaczyłaś w sklepie internetowym potrafi zburzyć wszystkie marzenia tym jednym – ehhh szkoda kasy? No właśnie. Czasem ten tekst ma sens, ale tylko tutaj. Podczas organizacji ślubu. My babeczki wiemy, że kolejnej pary szpilek nigdy za wiele!

Pamiętaj, że jeden gość na weselu, to nie tylko dodatkowy koszt za talerzyk. Ilość osób również uwzględniamy w tym ile alkoholu kupić na wesele, koszcie podziękowań czy nawet transporcie gości weselnych. Jeśli zaproszenia ślubne przewidują także osoby towarzyszące (albo ich rodziny i dzieci), to budżet ślubny zaczyna rosnąć niczym małe dziecko na Danonkach. A przecież wesele to wielkie przedsięwzięcie, generujące ogromne, naprawdę ogromne koszta. Więc tak naprawdę każda stówa w tę, czy we w tę ma znaczenie. A pieniądze, których nie zainwestujecie w przypadkowych gości, będziecie mogli wykorzystać na inne elementy organizacji ślubu, albo przeznaczyć na podróż poślubną czy relaks przed ślubem, lub po prostu odłożyć na przyszłość.

Atrakcje weselne

Najważniejszy dzień w życiu

Mówi się, że dzień ślubu, to jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka. Naprawdę chcielibyście przeżywać go z przypadkowymi ludźmi, których nie lubicie, lub którzy są Wam totalnie obojętni? Z którymi i tak nie zdążycie porozmawiać. Wymienicie jedynie zdawkowe frazy podczas składania życzeń, a później będziecie pędzili do nich z tzw. „szyszką” dziękując za obecność i walcząc z tym, by po kilkunastu godzinach intensywnej zabawy utrzymać uśmiech na buzi, który będzie rzekomo znaczył, jak bardzo się cieszycie, że byli na Waszym ślubie – Sorry. To jest jeden wielki BULLSHIT!

Naprawdę czasem trudno jest nawet porozmawiać z najbliższymi, a przecież wypadałoby. A co dopiero z tymi, do których nawet głupio podejść, bo i tak nie byłoby o czym z nimi rozmawiać. Dlatego moim zdaniem szkoda marnować energię i pieniądze na gości, którzy mogą nie czuć się komfortowo na Twoim ślubie, z którymi Ty nie będziesz czuć się komfortowo. Bo skoro obie strony mają być niezadowolone, to po co w ogóle wypisywać dla nich zawiadomienie o ślubie?

kogo zaprosić na wesele

Ktoś kogo nie lubisz, może zniszczyć Ci ślub i wesele

Nie braliście tego pod uwagę? Ale pomyślcie – bliscy (raczej!) nie zrobią Wam siary, bo jesteście dla nich ważni, więc mają jakiś instynkt samozachowawczy. A ludzie, dla których jesteście obojętni? Nigdy nie wiadomo. A jeśli mówimy w ogóle o gościach, których nie lubicie, to oni samą swoją obecnością mogą Wam zniszczyć samopoczucie w dniu ślubu. Więc – po co? Tego dnia postaw na prawdziwych przyjaciół!

Może być niezręcznie

Może obie strony czują, że to zaproszenie na ślub jest jakieś takie wymuszone. Więc niezręcznie może być podczas zapraszania, niezręcznie im będzie odmówić i… niezręcznie będzie w dniu Waszego ślubu i wesela. 

Moim zdaniem ślub to nie czas i nie miejsce na takie sytuacje i takie osoby. A co Wy o tym myślicie?

Zdecydowanie bardziej polecam, by spędzić ten dzień pośród osób szczególnie Wam bliskich. Których kochacie, których towarzystwo lubicie, z którymi dobrze się bawicie. Bo to naprawdę wyjątkowy czas, winny spędzenia pośród wyjątkowych osób.

świadkowa na ślubie

Jakie wybrać zaproszenia na ślub?

Jeśli już macie listę gości i wiecie komu chcecie wręczyć zaproszenie na wesele, to koniecznie musicie obejrzeć odcinek na naszym kanale YouTube, gdzie rozmawiałam z rękodzielniczką Anią, która na co dzień zajmuje się wykonywaniem ślubnej papeterii i podzieliła się wiedzą o tym, jakie zaproszenia ślubne sprawdzają się najlepiej.

Wiesz o tym, że nie zawsze drukarnia ponosi odpowiedzialność za literówki na zaproszeniach ślubnych? Warto o to spytać przed złożeniem zamówienia, by spać spokojnie. Jeśli masz ochotę poznać wszystkie pytania, które powinnaś zadać firmie wykonującej dla Ciebie zaproszenia ślubne, to w naszym sklepie ślubnym znajdziesz gotową listę pytań, które pomoże Ci w tym.


0 komentarzy

Wyślij komentarz

500 gotowych pytań – Ślubna umowa bez tajemnic

500 gotowych pytań – Ślubna umowa bez tajemnic

O co spytać przed podpisaniem umowy ślubnej? O co pytać fotografa ślubnego? Jakie są pytania do sali weselnej? Jakie są pytania do florystki o bukiet ślubny? Ślubna umowa bez tajemnic, czyli gotowa lista pytań, które warto zadać przed podjęciem ostatecznej decyzji i...

czytaj dalej
500 gotowych pytań – Ślubna umowa bez tajemnic

500 gotowych pytań – Ślubna umowa bez tajemnic

O co spytać przed podpisaniem umowy ślubnej? O co pytać fotografa ślubnego? Jakie są pytania do sali weselnej? Jakie są pytania do florystki o bukiet ślubny? Ślubna umowa bez tajemnic, czyli gotowa lista pytań, które warto zadać przed podjęciem ostatecznej decyzji i...

czytaj dalej